Pika Rebel Fleet Troopera

Jak zrobić dany kostium?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Pika Rebel Fleet Troopera

Post autor: Vissan »

Krótko i na temat.

Pika jest jednym z 2 elementów do wyboru wymaganych do przyjęcia. Jeśli nie lubisz pistoletów albo nie masz ochoty organizować sobie blastera, tanio i łatwo możesz zbudować broń drzewcową.

Po pierwsze obrazki referencyjne - jest ich mało i kiepskie, co w sumie ułatwia sprawę. Jeden pokazuję samą metalową rurę w wersji bez panelu sterowania/spustu:

Obrazek

a drugi zarys piki:

Obrazek

Ważne - nie jest to ta sama broń, którą dzierżą rebelianccy gwardziści honorowi (czyli goście w mundurach khaki).

Alternatywne tutoriale znaleźć można na na stronach podlinkowanych tutaj:
http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=19570

Ja swój przedprototyp wykonałem najprostszymi i najszybszymi metodami, aby zdążyć na WOŚPa.
Docelowo ma on 2,5 metra długości, i jest to chyba maksymalna długość umożliwiająca wejście do pomieszczeń.

Potrzebne nam będą:
- Rura PCV 3,5 mm średnicy, 2 metry długości.
- Rura PCV 2,5 mm średnicy metr długości
- 20-30 cm - długie kije drewniane o grubości mniejszej niż rury, na tyle by wejść w nie
- Wkręty
- Otulina izolacyjna średnicy odpowiedniej do grubszej z rur
- Papier ścierny
- Przyrząd tnący
- Śrubokręt i dużo krzepy bądź wiertarko-wkrętarka
- Sześcienny element na "spust"
- Farby

Rurę 3,5 przecinamy w połowie, z rury 2,5 przycinamy tyle by mieć około 70cm kawałek. Następnie łączymy to wszystko wkrętami i elementami drewnianymi w ten sposób:

Obrazek

Czerwone strzałki to proponowane miejsca umieszczenia wkrętów.
Jeśli mamy za chude elementy drewniane to owijamy je czymś, aby po wkręceniu wkrętów nie wgiął nam się plastik rury

Następnie przycinamy 30-40 cm otuliny i ostrożnie nakładamy tak, by zakryć łączenie grubszej rury z cieńszą a od góry wystawało z 15 cm cieńszej.

Malujemy całość wedle uznania na kolor czarny, szary lub metaliczny. Ja wybrałem następujący sposób: pomalowałem całość czarnym akrylem po czym z dużej odległości spryskałem niezbyt obficie metalicznym lakierem. Równomiernie pryskając uzyskamy tzw. lakier metalik :D

Po rozłożeniu pika kulturalnie mieści się np. do futerału na bokken (do kupienia w sklepach dla sportowców lub przez internet). Oczywiście, musimy też zabrać na eventy śrubokręcik aby złożyć pikę na miejscu. Wyjdzie nam coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS: Koszta zamykają się, zależnie od użytej farby w 15-30 złotych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tutoriale”