Ortalion do kamizelek pilotów

Kupię/Sprzedam
ODPOWIEDZ
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Astela »

Piloci TIE ze 181 powinni mieć kamizelki wykonane z nylonu lub materiału nylonopodobnego (por.: http://www.501st.com/databank/Costuming:TI_-_181st).

Ostatnio podesłano mi tę aukcję: http://allegro.pl/ortalion-wodoszczelny ... 27098.html
Ortalion wygląda na zdjęciach w sam raz na rzeczone kamizelki. Jeżeli ktoś ma ochotę - proszę wpisywać się na listę. Do ceny materiału doliczę także cenę przesyłki (podzieloną, rzecz jasna, przez ilość osób). Zapisy są otwarte do poniedziałku, we wtorek wieczorem chcę złożyć zamówienie.
Za nikogo nie zakładam pieniędzy, więc radzę pilnować, by wpłacić mi zaliczkę o czasie ;)

1. Jok 1,5mb
2. Bielak 2mb
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: ARAKYEL »

1. Jok 1,5mb
2. Bielak 2mb
3. 1,5 mb
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Jok »

Krzychu, trzeba było od razu wpisac "Ja - 1,5 mb " :P

Poprawiona lista
1. Jok 1,5mb
2. Bielak 2mb
3. Arakyel 1,5 mb
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: ARAKYEL »

coś ostatnio roztargniony jestem
Awatar użytkownika
Gorinetti
Polish Garrison Retired
Posty: 309
Rejestracja: 17 mar 2011, 19:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
TKID: 7935

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Gorinetti »

Krzychu, trzeba było od razu wpisac "Ja - 1,5 mb " :P

Poprawiona lista
1. Jok 1,5mb
2. Bielak 2mb
3. Arakyel 1,5 mb
4. Gorinetti Tyle ile trzeba na kamizke (Astela prośba o pomoc w ustaleniu ilości i uszyciu :))
"The Empire has a legion of loyal soldiers that are in endless supply."
Obrazek

On Duty:
2011: x1
2012: x4
2013: x3
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: RogueThirteen »

Ja tylko tak, żeby namieszać :mrgreen:
Strasznie cieniutki ten ortalion - chyba nawet cieńszy od tego, z którego szyłam bosską kamizelkę dla Joka. Co najmniej spodnią część trzeba będzie zrobić z podwójnej warstwy.
A guma, którą jest powleczony od spodu, miewa tendencję do oblepiania igły w maszynie :P

By de way, kamizelka jest identyczna, jak dla x-winga, a tam w standardzie stoi "ballistic nylon or similar" - czyli po polsku, kordura/kodura (przekładając na normalny język: to, z czego zwykle szyje się torby i plecaki). Osobiście kupuję tu: http://allegro.pl/kodura-codura-480g-m2 ... 31468.html i jestem bardzo zadowolona. Jest sporo grubszy od tego ortalionu, więc wystarcza dać jedną warstwę - na kamizelkę dla osoby o budowie normalnej i wzroście ok. 180 cm wystarcza 0,6m.

Dobra, już sobie idę i nie przeszkadzam...
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Astela »

Konstruktywne uwagi zawsze mile widziane :) O ile u X-Wingów stoi kodura w CRL-u, o tyle w przypadku 181. napisali: "The grey, ribbed flak vest should consist of nylon or nylon like fabric." Więc chyba będę musiała się pomęczyć z oblepiającą igłę tkaniną.

A tak się zastanawiam - jak Ci się udaje zużyć tylko 0,6, skoro jedna strona kamizelki jest z 2 warstw? O_O
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Astela »

1. Jok 1,5mb
2. Bielak 2mb
3. Arakyel 1,5 mb
4. Gorinetti 1,5mb
5. PJ 2,5mb
6. Mośko 1,5mb
RAZEM 10,5mb

Znalazłam dzisiaj w hurtowni bardzo fajną tkaninę nylonopodobną (w szukaniu pomagał mi pracownik hurtowni, również fan Star Warsów. Gdy dowiedział się na co to pójdzie, bardzo chciał pomóc). Zmacałam porządnie tkaninę i podoba mi się na kamizelki do pilotów. Co Wy na to, żeby kupić ten materiał zamiast ortalionu z allegro? Koszt za metr to 12zł.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: Jok »

Ja jestem za skoro to koszer ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Ortalion do kamizelek pilotów

Post autor: RogueThirteen »

Odpowiedź rychło w czas, ale... ;)
Astela pisze: A tak się zastanawiam - jak Ci się udaje zużyć tylko 0,6, skoro jedna strona kamizelki jest z 2 warstw? O_O
Na kamizelkę idzie: dwa dłuuugie paski + część przednia + kawałek do obszycia rurek na części przedniej + część tylna + kawałek do obszycia rurek na części tylnej + trochę pomniejszych. Kodura jest na tyle gruba, że każdą z tych rzeczy robi się z jednej warstwy, a materiał ma szerokość 1,5m... reszta jest kwestią odpowiedniego ułożenia wykrojów na materiale (bo do każdej części nie będącej prostokątem robię wykrój).
A jak się kroi na kilka kamizelek od razu, to da się nawet ułożyć jeszcze oszczędniej.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cargo Hold”