[LEIA ROTJ ENDOR COMMANDO] Lucana

Arystokracja i senatorowie: Leia, Padmé, senatorowie, politycy, etc.
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

[LEIA ROTJ ENDOR COMMANDO] Lucana

Post autor: Lucana »

Zastanawiam się nad zrobieniem kostiumu Leii:
Episode VI: Return of the Jedi, Endor Commando Gear
http://rebellegion.com/forum/viewtopic. ... f81089d628

z uszyciem spodni, bluzki i kamizelki raczej problemu by nie było, ale nie wiem co z peleryną :(
w sumie mogłoby jej nie być, ale bardzo mi się podoba, poza tym miałby to być strój zimowy, więc by się przydała.

fotki:
http://www.padawansguide.com/leia_endor.shtml

myślałam o materiale moro, ale to nie to :( peleryna Lei jest na pewno farbowana, a ja nie mam doswiadczenia w farbowaniu ubrań :(

może ktoś ma jakiś pomysł lub zna się na farbowaniu?
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Nero »

Być może wystarczyłoby kupić materiał w tym piaskowym kolorze, i potem farbowaniem dopełnić zielony kolor. Są specjalne farby to barwienia materiału, musiałabyś tylko chyba pofarbować go ręcznie, nie w całości do gara. :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: ShVagYeR »

To jest takie samo camo, jak w mundurach endor trooperów. Znajdę potem tutorial i zalinkuję. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Lucana »

ShVagYeR pisze:To jest takie samo camo, jak w mundurach endor trooperów. Znajdę potem tutorial i zalinkuję. :)
byłoby super :)

si, masz rację, tak wygląda,
http://www.studiocreations.com/howto/en ... index.html
niestety tutaj nie ma opisu farbowania :(
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Nero »

Z farbowaniem jest tak, że po prostu zagotowujesz barwnik w jakimś starym garze i potem nanosisz do jakos na materiał tworząc ten wzór. Nie wiem tylko jak będzie z trwałością farbowania i czy nie zejdzie ci np. w trakcie prania.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: ShVagYeR »

http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 25&start=0

Szkoda, że fotki nie działają. :/ Ale jest opis krok po kroku malowania tego camo wraz z nazwami farb.

Możesz się jeszcze skontaktować z posiadaczką jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego stroju endorowej Lei w RL, Verą Campbell i spytać, jak ona zrobiła tą pałatkę.

http://rebellegion.com/forum/profile.ph ... ile&u=1080
http://verdaera.deviantart.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Lucana »

Pięknie dziękuję za linki i podpowiedzi :)

zaczęłam czytać i proponują farbę do materiału w sprayu. zdecydowanie wygodniejsze niż farbowanie z garnkiem :) pomysł by wyjść od materiału w jasnym kolorze wydaje się dobry :) muszę tylko się zorientować czy w Polsce można kupić farby w sprayu.

napiszę do endorowej Leii i zapytam, bo rzeczywiście jej kostium wygląda bardzo dobrze i ma fantastyczną pelerynę :)
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Vissan »

Pałatki bądź co bądź raczej się nie pierze, więc w ostateczności można by przetestować jak zwykłe akryle w spreju działają na tkaninie.
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: faultfett »

Spraye si - jeśli uda się znaleźć specjalne do tkanin, można spróbować, ale ja bym śmiało jechała z akrylową - swego czasu popełniłam od szablonów kilka koszulek i parę prań przeżyły, a tak jak mówi Vicia - pelerynki prać jakoś często potrzeby raczej nie będzie. Poza tym na moje oko to ten pattern kamuflażu na oryginalnych pelerynkach jest właśnie pochodzenia sprajowego :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Lady Sandman »

faultfett pisze:Spraye si - jeśli uda się znaleźć specjalne do tkanin, można spróbować, ale ja bym śmiało jechała z akrylową - swego czasu popełniłam od szablonów kilka koszulek i parę prań przeżyły, a tak jak mówi Vicia - pelerynki prać jakoś często potrzeby raczej nie będzie. Poza tym na moje oko to ten pattern kamuflażu na oryginalnych pelerynkach jest właśnie pochodzenia sprajowego :)
Potwierdzam - zwykłe spraye trzymają się na ubraniach przez kilka prań, a można ciekawie i naturalnie zabrudzić tkaninę. W razie gdyby coś wyblakło to zawsze można podmalować :)
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Lucana
Eagle Base Inactive
Posty: 105
Rejestracja: 17 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Lucana »

Potwierdzam - zwykłe spraye trzymają się na ubraniach przez kilka prań, a można ciekawie i naturalnie zabrudzić tkaninę. W razie gdyby coś wyblakło to zawsze można podmalować :)
Zwykłe spraye akrylowe czyli? szukać tego w sklepie z farbami?
myślałam, że podejdę do sklepu dla plastyków i zapytam, może coś się znajdzie.

si, prać tego za często raczej nie byłoby potrzeby, to ciuszek wierzchni :)

A tak btw mam pytanko w sprawie czarnego kombinezonu Jainy:
http://rebellegion.pl/forum/viewtopic.p ... 4304#p4304

z góry przepraszam za offtop :)
"Always wanted to know how a lightsaber worked. Can I take yours apart, Uncle Luke?"
―Jaina Solo
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Vissan »

Spray akrylowy to np. Decolack czy Decocolor i tym podobne, wszystko co ma napisane na puszce acrylic spray bądź podobnie. Do kupienia w każdym sklepie typu Praktiker, Castorama, i inne tego rodzaju. Oczywiście jeśli nie znajdziesz sprejów do tkanin.

Przed rozpoczęciem malowania sprejem polecam popróbować sobie na jakimś kartonie czy czymś, i koniecznie wstrząsać 2-3 minuty przed użyciem, a po użyciu przekręcić do góry nogami i pryskać chwilę aż przestanie lecieć farba (poleci sam propelent i zmniejszy ryzyko zapchania dyszy)

Ah, i proszę o korzystanie z opcji "Edytuj" aby unikać doublepostowania :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Jok »

Viss te spraye które mówileś niestety dość usztywniają tkaniny - próbowałem już na Tuscenie - nie wiem wiec czy bedzie mialo to dobry efekt. Proponuje zrobic odpowiednia mieszankę farby bez lakieru i walnac to w jakis rozpylacz
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: faultfett »

Jok pisze:Viss te spraye które mówileś niestety dość usztywniają tkaniny - próbowałem już na Tuscenie - nie wiem wiec czy bedzie mialo to dobry efekt. Proponuje zrobic odpowiednia mieszankę farby bez lakieru i walnac to w jakis rozpylacz
IMO pelerynka sama w sobie jest dosyć sztywna, więc powinno wyjść OK. Najlepiej zrobić próbę - to chyba też kwestia ilości zaaplikowanego spraya. A patrząc na pelerynki endorowe, to plamy są zrobione leciutko (jak na moje oko).
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Leia Organa RotJ - Endor Commando Gear

Post autor: Skrzat »

Jok pisze:Viss te spraye które mówileś niestety dość usztywniają tkaniny - próbowałem już na Tuscenie - nie wiem wiec czy bedzie mialo to dobry efekt.
Mały offtop:
Na szczęście zrobiłem ci nowe wdzianko ;)
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Legion Galactic Senate”