[FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Sojusznicy Rebelii: Twi'lekowie, Tuskeni, Kaminoanie, etc.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

[FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

W Odległej Galaktyce mieszkało całkiem sporo inteligentnych gatunków, określanych jako "kotopodobne". Jeśli weźmiemy pod uwagę te, dla których dostępne są w miarę sensowne źródła, rzeczywiście koci (przynajmniej jak dla mnie) wygląd, a jednocześnie anatomię nie wymagającą poważnych zabiegów chirurgicznych na chcącym się za nich przebrać człowieku, mają Catharowie, Felacatianie, Farghule i Trianni. Oraz, na upartego, znani z "Wojen Klonów" Zygerrianie (acz tutaj z tą anatomią może być różnie, jak to w przypadku postaci animowanych :mrgreen: ).
Trzy pierwsze rasy są do siebie dosyć podobne, do tego stopnia, że czasami są ze sobą mylone - o co nie trudno, biorąc pod uwagę różnice w stylu poszczególnych twórców komiksów ;) . Mój "kotek" będzie Farghulem, ponieważ ten gatunek najbardziej mi odpowiada charakterologicznie, ale w razie jakiejś potrzeby :P będę mogła wystąpić jako osoba rasy Felacat (w formie nie zdenerwowanej :mrgreen: ) albo, po odczepieniu ogona, rasy Cathar odmiany "klasycznej" (nie Juhani i nie Myr Rho).

Mój Farghul nie będzie - przynajmniej początkowo - samodzielnym kostiumem, a raczej dodatkiem do kostiumu rebelianckiego. Oczywiście najpierw zostanie kotem-pilotem, potem może Jedi, przemytnikiem... zobaczymy ;)

Farghule mieli to szczęście, że komiks z ich udziałem narysowała Jan Duursema ("Pokaz Mocy", Star Wars Komiks 9/2010), poza tym ładne obrazki są na Wookieepedii (z "Alien Anthology" i "Ultimate Alien Anthology", aczkolwiek na tym drugim koleś ma wibrysy, choć nie powinien), więc mam na czym się wzorować. Docelowo w skład stroju wejdą:
  • * Kocie uszy, zakrywające moje własne + diadem (jakoś się to musi trzymać, a Farghule lubili błyskotki)

    * Długi ogon (mocowany pod ubraniem i wystający na zewnątrz przez dziurę - trza będzie rozpruć spodnie...)

    * Futrzane rękawice z pazurami

    * Farby do pomalowania buźki - może te (takich używa nasz Maul): http://www.maluje.pl/farby-na-sztuki-ko ... 3_109.html, ale jak ktoś zna tańsze, a dobre, proszę o podpowiedź (wersję alfa makijażu zamieściłam w temacie o pilotach)

    * Zęby, o ile znajdę jakieś sensowne i nie strasznie drogie - jakby ktoś coś wiedział na ten temat, to też proszę o informacje

    * Może jeszcze jakaś biżuteria ;)
Nie będzie natomiast soczewek kontaktowych. Wiem, że fajnie by wyglądały, ale robi mi się słabo już na samą myśl o zakładaniu czegoś takiego :o

Jak na razie, mam fajną skórkę na ogon, uszy i łapy:
Obrazek

i taki "pseudozamsz" na wewnętrzną powierzchnię uszu, może przyda się też do czegoś innego:
Obrazek

POST SCRIPTUM: A jakby był potrzebny kosmita rasy Trianni... to mój brat ma TO - nie tylko fajnie wygląda, ale jest też tak sprytnie zrobione, że pysk się rusza, gdy przebrana osoba mówi:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 20:26 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Skrzat »

OMG Furry Attack :shock:
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Skrzat pisze:OMG Furry Attack :shock:
Zazdrościsz, bo Tuskeni nie mają ogonków? :lol:
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: sternik »

Męskie Tuskeny mają :twisted: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

sternik pisze:Męskie Tuskeny mają :twisted: :mrgreen:
Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę... chociaż nie, w sumie nie chcę :mrgreen:

Czy moglibyście mi doradzić, czego najlepiej użyć do klejenia skóry naturalnej i łączenia jej z innymi materiałami (gąbka, elementy twarde)? Chodziłoby mi o coś, co "łapie" szybciej i nie wymaga tak długiego ściskania jak butapren, bo nie chcę zniszczyć futerka.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

A tak oto mniej więcej prezentuje się mój "kotek":
Obrazek

Nie pisałam nic wcześniej, bo, starając się zdążyć ze wszystkimi elementami na StarForca, po prostu nie miałam kiedy, a dodatkowo brat wywiózł aparat na wakacje. Ale teraz, jak tylko posklejam to, co jednak trochę poodpadało, wrzucę szczegółowe zdjęcia wszystkich elementów.

Na początek ogon, który, jako porządnie zeszyty, nie ucierpiał przy troopowaniu. Tak wyglądał w czasie "montażu" (przepraszam za jakość, to zdjęcie było robione laptopem):
Obrazek
"Kręgosłup" jest zrobiony ze starej rury od prysznica, a "tkanki miękkie" z gąbki tapicerskiej, umocowanej "Klejem do styropianu i gąbki" Dragona - trzyma się zadowalająco. Rurę (a także brzeg gąbki, aby nie odstawał) przyszyłam dratwą do parcianego paska (nawiasem, od moich byłych pilotowych szelek), który zapina się na rzep.
Gotowy ogon, po naciągnięciu "pokrowca" uszytego ze skórki, ma prawie metr długości i prezentuje się następująco:
Obrazek
(tutaj w powiększeniu: http://i1168.photobucket.com/albums/r48 ... 50b976.jpg)
Bransoletka i wstążka służą jako elementy ozdobne, a zarazem zakrywają szwy, bo "pokrowiec" jest uszyty z trzech kawałków. Paski, które odrobinę widać na dolnej części ogona, są namalowane tuszem kreślarskim. Jak sądzicie - poprawić, żeby były lepiej widoczne, czy zostawić jak jest (tusz należy do substancji naprawdę trudno spieralnych)?

Jak to nie do końca widać na zdjęciu, ogon jest założony pod ubranie i wystaje na zewnątrz przez rozprucie na szwie. Uwodzicielsko kręcąc biodrami, mogę nim trochę pomachać, bo, mimo iż daje się wyginać, jest dość sztywny (może nawet trochę za). Trzyma się mocno i nikt nie może mnie bezkarnie za niego pociągnąć (hehe, parę osób się naprawdę zdziwiło :mrgreen: )
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Bardzo fajnie, składaj aplikacje jako drugi kostium pilota ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

A mogę? To znaczy - czy można mieć dwa stroje, dzielące większość elementów? Chodzi mi zwłaszcza o rzeczy, które (w przeciwieństwie do kombinezonu, butów itp.) nie muszą być identyczne we wszystkich kostiumach danego rodzaju. Jak na przykład hełm albo mój fikuśny blaster (hełm w sumie i tak zrobiłabym inny, bo to w końcu inna postać, ale blaster według mnie pasuje równie dobrze do obu "wcieleń").

I czy kostium Farghula mógłby być formalny czy raczej nie?
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: ShVagYeR »

Tak, można mieć dwa oddzielne. Jest paru takich pilotów (np. Twi'leków), że mają oddzielnie human i non-human. Nie wiem za to, jak jest z formalnością - załóż se topic na RL i spytaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Jok »

Mozna - tak jak w przypadku Jedi - masz ludzkiego, i kosmicznego rycerza w tych samych szatach ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

To posklejam Farghula, zrobię porządne zdjęcia obu kostiumów i uderzam do Rebela z pytaniem, a przy okazji aktualizacją poprzedniego stroju :D
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Jok »

Zarejestruj sie w detachmencie Obcych ;)
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Jok pisze:Zarejestruj sie w detachmencie Obcych ;)
Chyba najpierw muszę zarejestrować kostium jako taki. Ale OK, wszystko w swoim czasie :D
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Ten kostium będzie podlegał pod Pilotów.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Jok »

YangObi pisze:Ten kostium będzie podlegał pod Pilotów.
Pod pilotow i pod detachmanet obcych tez :roll: Yangu, Yangu...skoro obcy Jedi sie dolaczaja to piloci tymbardziej. Wystarczy sprawdzic tutaj:
http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... &start=360
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Wretched Hive”