Symbole SW

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Amadeus
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2007, 16:10
Lokalizacja: Mosina City

Symbole SW

Post autor: Amadeus »

Przepraszam że tu piszę ale nie wiedziałem gdzie mogę podkleić poje zapytanko. Mam mały problem natury teoretycznej....
Chodzi mi o SYMBOL BENDU, według wikipedii:
"Często stosowanym przez Jedi znakiem był starożytny symbol Bendu - przypominający ośmiopromienne słońce. Oznaczał on mistyczną jedność Galaktyki w Mocy i bywał on używany do oznaczania miejsc, pojazdów i przedmiotów wykorzystywanych przez Jedi - widniał na przykład na ich myśliwcach. W okresie schyłku Republiki i podczas Wojen Klonów symbol ten zaadaptowany został przez Wielką Armię Republiki jako znak rozpoznawczy republikańskich jednostek wojskowych. Po stworzeniu Imperium, Palpatine zbezcześcił ten znak przez usunięcie z niego dwóch promieni i wykorzystał jako oficjalne godło swojego Imperium."
Obrazek

Zaciekawiło mnie to i zaczołem drążyć temat... Niestety pojawiły sie rozbieżności... w angielsko jęsycznych encyklopediach pod chasłem "bendu" pojawia sie ten symbol:
Obrazek

Więc o co chodzi z tymi symbolami????

Może ktoś wię coś więcej o symbolice i godłach w SW.
Jest wielka różnica pomiedzy "robie cos i dostaje za to kase" a "robie cos BO dostaje za to kase"
Awatar użytkownika
NLoriel
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:52
Lokalizacja: Sluis Van
Kontaktowanie:

Post autor: NLoriel »

Ten drugi to godło stosowane przez Starą Republikę m. in. w okresie, w którym dzieją się KOTORy (i końcówka Tales of the Jedi). Później zaczęto stosować ośmioramienne "słońce" Bendu - nie wiadomo dokładnie, kiedy to nastąpiło, spokojnie mogło się to zdarzyć zarówno w ostatnich dekadach istnienia Republiki, jak i chociażby po nowych wojnach sithów (1000 BBY), albo w dowolnym momencie między zakończeniem wojny domowej Jedi a wybuchem NWS. W 'Jedi vs Sith' i 'Path of Destruction' AFAIK nie pojawia się żaden z tych symboli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”