[Scout Trooper] Kalaschnikov

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
ODPOWIEDZ
Kalaschnikov
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, 23:40

[Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Kalaschnikov »

Hej,

Od czasu kiedy kilka lat temu dowiedziałem się o 501 legionie, zawsze chciałem do niego wstąpić.
Dziś jestem nieco bliżej spełnienia tego marzenia, ponieważ w przeciągu ostatniego roku udało mi się zaopatrzyć w kilka drobiazgów:

Hełm Cucblack:
DSC_3013-1.jpg
DSC_3018-1.jpg
Zbroja MonCal (kosztowała mnie trochę nerwów, ale w końcu dotarła - równo po 9 miesiącach) + rękawice od SithArmor
DSC_3028-1.jpg
Pozostają do zrobienia buty, części miękkie, no i złożenie tego w całość. Mam nadzieję że teraz pójdzie z górki :D
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: fezz »

Pogratulować ślicznych plastyków. Już zazdroszczę :) Szkoda, że na moncala trzeba czekać taaaaaak długo.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: gerald »

ładne ,ładne :)było zamówić kashyyka szybciej by dotarł,ale za to miałbyć 9 miesięcy roboty żeby to do stanu używalności doprowadzić ;pgracki ładniasty sprzęt :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Falcon »

Hełm prezentuje się całkiem ładnie, zdecydowanie lepiej niż KS
Widzę że chyba masz nowy (prostokątny) greeblies na detonator - mógłbyś obfocić?
Podaj mejla na pm, to Ci podeśle zdjęcia pieluchy i sakw.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Jok »

Fajnie ze bedzie nowy członek 501 :) Na jakim terenie bedziesz stacjnował?
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Lady Sandman »

Właśnie, z czego jest ten hełm? Wygląda fajnie :) Masz więcej fotek? Ciekawe jakby wyglądał w porównaniu z MLC i KS
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Kalaschnikov
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, 23:40

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Kalaschnikov »

gerald pisze:ładne ,ładne :)było zamówić kashyyka szybciej by dotarł,ale za to miałbyć 9 miesięcy roboty żeby to do stanu używalności doprowadzić ;pgracki ładniasty sprzęt :)
Kashyyk był brany pod uwagę, niestety poszedłem na łatwiznę. Trochę bałem się że doprowadzenie tego do ładu przerośnie moje zdolności manualne :wink:
Jok pisze:Fajnie ze bedzie nowy członek 501 :) Na jakim terenie bedziesz stacjnował?
Gdańsk
Lady Sandman pisze:Właśnie, z czego jest ten hełm? Wygląda fajnie :) Masz więcej fotek? Ciekawe jakby wyglądał w porównaniu z MLC i KS
Hełm jest ponoć z włókna szklanego. Niestety nie mam porównania do innych. Jeśli chcecie jakieś konkretne ujęcia, to mogę dorobić.
Falcon pisze: Widzę że chyba masz nowy (prostokątny) greeblies na detonator - mógłbyś obfocić?
Właściwie to są 3 detale o rozmiarach 1,1 x 1,7 cm. Postaram się później wrzucić zdjęcie.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Falcon »

Kalaschnikov pisze:
Falcon pisze: Widzę że chyba masz nowy (prostokątny) greeblies na detonator - mógłbyś obfocić?
Właściwie to są 3 detale o rozmiarach 1,1 x 1,7 cm. Postaram się później wrzucić zdjęcie.
czyli po staremu ;)
teraz (po blue rayu) powinno być coś takiego: http://www.501st.com/mw501/images/thumb ... etail.jpeg
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Kalaschnikov
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2010, 23:40

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Kalaschnikov »

Dotarły do mnie materiały od krawcowej:

Kamizelka - może niedokładnie widać to na zdjęciach, ale pikowania na rękawach też są.
Kieszenie - wiem że lancer nie powinien mieć przeszyć na krawędziach. Czy na niższą rangę mogą być takie jak są na zdjęciu?

Do zrobienia:
- wszyć lepszy rzep (albo dorobić napy), bo przy kucaniu/pochylaniu pielucha rozpina się.
- po prawie czteromiesięcznych perypetiach ze sprzedającym z allegro w końcu dostałem buty, więc mogę zabrać się za składanie.

- skaj na buty - czy on jest idealnie gładki? Jeśli tak to gdzie go kupowaliście?
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: [Scout Trooper] Kalaschnikov

Post autor: Falcon »

Jak na pierwszą pieluchę to spoko ;]
Tylko rzuca się na klapach szycie rzepa - wiem że to upierdliwe, ale można to jeszcze poprawić ręcznie - spruć ten krzyżyk i przyszyć ręcznie rzep łapiąc tylko spodnią warstwę materiału.
Górne szycie i tak pewnie wejdzie epod napierśnik to nie będzie widać.
Z doświadczenia polecam dorobienie czarnych szelek z taśmy nośnej - i tak będą pod kamizelką, a zapobiegną zsuwaniu się pieluchy w dół, szczególnie jak coś się do sakwy upcha.

Jako wypełnienie sakw polecam pojemniki po lodach 1l - ładnie nadają kształt i nie zabierają miejsca w środku jak gąbki.

Skaj powinien być gładki - żadnej imitacji "skory węża" itp.
Ja kupowałem w hurtowni tapicerskiej w Wawie - jak będziesz miał problem z za nabyciem to daj znać, może się coś pokombinuje.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”