[FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Sojusznicy Rebelii: Twi'lekowie, Tuskeni, Kaminoanie, etc.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Jok »

W OT nie było i na 90 % w NT tez nie. Ale nie jestem przekonany czy chodzi o wzor rasy czy danej postaci- ze musi miec swoje zrodlo. W tym wypadku autorskie ciuchy by chyba nie przeszły.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Chodzi o wzór postaci. 2 źródła tego samego kostiumu, w tym przypadku ciężko, chyba że komiks w zeszytach, ale to nie przejdzie i wtedy konkretna postać.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Stele »

Rejestracja rejestracją, ale najbardziej magiczny płyn na porost włosów tu nic nie da. Jak chcesz ofutrzyć takie powierzchnie nagiego ciała?
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Nie mam nawet zamiaru starać się dla tego kostiumu o status FORMALNY. Według mnie, kategoria ta jest zarezerwowana dla strojów jasno przedstawionych w źródłach (film, komiksy, książki, gry) - a mój projekt jest tylko "nawiązaniem w tym samym stylu". Ale czy istnieje możliwość, aby zarejestrować tego rodzaju kostium w RL jako "nieformalny"? Czy charter mówi coś na temat tego i wymogów, jakie muszą być spełnione? (Przyznaję się, nie czytałam, bo przestraszył mnie ogrom tekstu... ale jak trzeba, to trudno, przeczytam :mrgreen: )

Farghula na 99.9% w filmach nie ma (0.1% pozostawiam dla ufoludków na dziesiątym planie). Z innych źródeł wizualnych, kobiety tego gatunku znalazłam w trzech i są to, jak już wspominałam wcześniej:

Mika w SW Republic "Pokaz Mocy"
Breela w SW Insider nr 89, artykuł "Underworld: A Galaxy of Scum and Villainy"
bliżej nieokreślona bandytka w SW Empire "Darklighter"
(dwie ostatnie widoczne na pojedyńczych obrazkach)

...plus pani z "Alien Anthology".
YangObi pisze: Myślę, jednak, że nie powinno to zniechęcać do tworzenia tego kostiumu.
Absolutnie nie czuję się zniechęcona :mrgreen: . Jak już sobie wymyślę, że chcę coś zrobić, to robię to i już. Jako dowód, rezultaty zeszłotygodniowych zakupów oraz parodniowego siedzenia w domu z powodu przeziębienia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(szaty jeszcze przed farbowaniem)

Poza tym mam jeszcze parę elementów wykończonych w połowie... i wszystko wskazuje na to, że pierwszy test stroju będzie mógł mieć miejsce na Pyrkonie :D
Stele pisze:Rejestracja rejestracją, ale najbardziej magiczny płyn na porost włosów tu nic nie da. Jak chcesz ofutrzyć takie powierzchnie nagiego ciała?
Dokładnie tak samo, jak do tej pory :mrgreen:
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

No, to czas pokazać, co z tego wyszło. Oto jak zachęcam do przyłączenia się do Rebelii:
Obrazek

...i parę innych ujęć (stan: po kilku godzinach troopowania) :
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Poszczególne elementy stroju (zdjęcia zrobione już po Pyrkonie):

Naszyjnik - z HIPS-u pomalowanego na złoto, cenny kamień pochodzi z pasmanterii. Trochę sie poobcierał na brzegach i ubrudził farbką do ciała (która z nie do końca wiadomych powodów nie chce się dać zmyć... dobrze, że zeszła ze mnie ;) ), więc będę malować jeszcze raz.
Obrazek

Ubranko - uszyłam z prześcieradła :mrgreen: (bawełna z czymś dziwnym) i ufarbowałam. Kolor wyszedł nie do końca ten, co chciałam (miał być bardziej zielony i dużo jaśniejszy), ale w sumie taki bardziej pasuje do mojego "futra". Dla ozdoby obszyte lamówką, złote pięciokąty z HIPS-u.
Wewnętrzna strona oczywiście też umazała się farbka, ale jeszcze nie miałam za bardzo czasu, żeby spróbować ją sprać.
Obrazek

Kaloszki :mrgreen: - z pianki EVA, ozdobione lamówką. Do tenisówek mocowane na rzepy, z boku również zapiecie na rzep.
Obrazek

Bransoletki na przedramię (żeby zamaskować miejsce, gdzie kończy się rękawica, a zaczynam ja) - też z pianki EVA i lamówki, zapinane na rzepy. Plus prowizoryczna bransoletka na ramię (druga się popsuła) - docelowo maja być inne, w stylu naszyjnika, ale skończył mi się HIPS i zrobiłam z tego, co akurat miałam. Buty i bransoletki wyszły dwukolorowe, bo niestety w sklepie nie mieli wystarczającej ilości pianki :( .
Obrazek

"Futro", jak widać, na górnej połowie mnie jest namalowane, a na nogach mam rajstopy pofarbowane w paski tuszem.

Ogólny efekt... chyba nie jest taki zły ;). W czasie kilku godzin noszenia zepsuła się tylko ta jedna, w/w bransoletka i wyszło na jaw parę drobiazgów do zmiany. Muszę poprawić lamówkę na butach, na nowo pomalować naszyjnik i trochę zmodyfikować pasek od kiecki, bo z tyłu podjeżdża do góry i widać mocowanie ogona. Poza tym dojdzie jeszcze "tradycyjny farghulski sztylet", którego nie zdążyłam skończyć, nowe bransoletki i chyba przydałaby się jakaś torebka (albo adiutant do noszenia rzeczy :mrgreen: ).
Zastanawiam się też, czy by nie skrócić tych zielonych gaci, aby się lepiej układały (ale ogólnie gacie zostają! Raz, BO TAK, dwa, bo zasłaniają mocowanie ogona i miejsce, gdzie kończą się rajstopy... nie wspominając o mojej bieliźnie ;) ) oraz w ogóle całej przepaski (mniej więcej do wysokości butów).

Teraz proszę o opinie i konstruktywna krytykę :D .
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Takie tam... nowa biżuteria (naszyjnik ten sam, ale poprawiony):

Obrazek
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Wretched Hive”