[Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Spotkania, konwenty
ODPOWIEDZ
bdrapella
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:33

[Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: bdrapella »

Cześć Wam Stormtrooperzy!

Dostałem namiar na to forum od kolegi, który kilka lat temu był jednym z Was, ale już zdaje się przeszedł na emeryturę.

Zwracam się do Was z nietypową prośbą.

Organizujemy w trzech ojców, dla naszych synów (chłopaki 6, 6 i 7 lat) drugi tydzień ferii w klimacie Star Wars. Rodzaj powiedzmy półkolonii w wersji mini. Każdy z ojców zajmuje się trójką dzieciaków przez dwa dni, razem sześć dni.

Fabułę opieramy na Gwiezdnych Wojnach. Dzieciaki dostaną zadanie, aby w 5 dni wyszkolić się na rycerzy Jedi, aby 6 dnia stanąć do wielkiego wyzwania obrony naszej planety przed zagładą. W 5 dni muszą zdobyć różne umiejętności (karta treningowa z pieczątkami) z zakresu siły, witalności, cierpliwości, radzenia sobie z emocjami itd. Jeśli zaliczą szkolenie, będą dopuszczeni do misji. Jako zespół będą tez każdego z 5 dni zbierać skrawki informacji niezbędnych do zrealizowania misji. Będą to kawałki mapy pobliskiej galaktyki (trójmiejskich lasów), elementy paliwa, statku lub narzędzi niezbędnych do zrealizowania misji.

Stałym punktem dnia będzie też majsterka (np. wykonywanie płaszcza Jedi), sporo zajęć ruchowych, gry planszowe i zapewne również oglądanie kolejnego odcinka SW.

Pomyślałem, że byłoby absolutnie zarąbiście, gdyby udało się chłopakom w jakimś momencie tego tygodnia (mówimy o przyszłym tygodniu, tj. od 9 do 14 lutego) spotkać z PRAWDZIWYM Stormtrooperem lub ich oddziałem... czy to jakoś w trakcie tygodnia, czy tez w sobotniej imprezie kulminacyjnej. Stormtrooper (w zależności od tego z której części GW go weźmiemy ;) ), mógłby być pomocnikiem młodych uczniów dostarczając im wskazówek, lub też już ich wrogiem, których młodzi Jedi musieliby pokonać, aby np. zdobyć ukryty na punkcie element nadajnika lub wskazówkę.

W imprezie kulminacyjnej młodzi uczniowie dostaną (skompletują sami) mapę z zaznaczonymi punktami, gdzie ukryte zostały elementy urządzenia niezbędne do rozbrojenia nadajnika, który jeśli nie będzie rozbrojony, zniszczy naszą planetę. Nadajnik ten bowiem jest punktem naprowadzenia dla Gwiazdy Śmierci, jeśli nie wyłączymy go w sobotę do godziny X, wszystko stracone. Ziemia przestanie istnieć.

Pytanie więc do Was, czy ktoś z Was, zapewne z okolic Trójmiasta, dałby się wykorzystać w takim celu? tj. aby być gdzieś w umówionym miejscu w tygodniu, lub w sobotę w lesie trójmiejskim i włączyć się w grę jaką robimy dla naszych synów?

Chętnie wynagrodzę Wasze starania w naparze chmielowym lub innym analogicznym...

Co sądzicie?


Bolek

PS (dla zainteresowanych, więcej o mnie: https://www.facebook.com/bdrapella)
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: Nahen »

Ja tak w kwestii formalnej... nie wciskajcie chłopakom kitu, że kiedykolwiek stormtrooperzy współpracowali z Jedi... chyba, że ginąc z ich ręki ;) Mylisz chyba WAR (Wielką Armię Republiki) w której służyły klony (tez w białych zbrojach) z dużo późniejszymi jednostkami Imperialnymi w których podstawą byli stortrooperzy właśnie. Bardziej obrazowo: Epizody II i III to czas armii klonów - raz po stronie Jedi potem po "rozkazie 66" przeciw nim. Stara trylogia czyli ep. IV-VI to czasy imperium i stormtrooperzy ;)

O ile wiem kilku ludzi z pięćsetpierwszego mieszka w trójmieście więc może się udać ;)
Obrazek
bdrapella
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:33

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: bdrapella »

Nahen pisze:Ja tak w kwestii formalnej... nie wciskajcie chłopakom kitu, że kiedykolwiek stormtrooperzy współpracowali z Jedi... chyba, że ginąc z ich ręki ;) Mylisz chyba WAR (Wielką Armię Republiki) w której służyły klony (tez w białych zbrojach) z dużo późniejszymi jednostkami Imperialnymi w których podstawą byli stortrooperzy właśnie. Bardziej obrazowo: Epizody II i III to czas armii klonów - raz po stronie Jedi potem po "rozkazie 66" przeciw nim. Stara trylogia czyli ep. IV-VI to czasy imperium i stormtrooperzy ;)
nie dorastam Wam to pięt w tych kwestiach :), nauczyć wiele muszę się... dzięki za sprostowanie!

Nahen pisze:O ile wiem kilku ludzi z pięćsetpierwszego mieszka w trójmieście więc może się udać ;)
mam taką nadzieję :)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: YangObi »

Najlepiej skontaktuj się w Jackiem "Bazyliszkiem" przez FB będzie pewnie szybciej. I postaramy się to jakoś ogarnąć. U mnie wchodzi w grę tylko 13 w godzinach popołudniowych i 14. Ale nie wiem jak reszta.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
bdrapella
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:33

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: bdrapella »

YangObi pisze:Najlepiej skontaktuj się w Jackiem "Bazyliszkiem" przez FB będzie pewnie szybciej. I postaramy się to jakoś ogarnąć.
done. mam nadzieję, że dotrze do niego wiadomość, bo nie znamy się, więc mogła wpaść do 'inne'
YangObi pisze:U mnie wchodzi w grę tylko 13 w godzinach popołudniowych i 14.
super!
Awatar użytkownika
Bazyliszek
Polish Garrison PS Leader
Posty: 1606
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: Bazyliszek »

Ustaliłem wstępne warunki naszego udziału. :D

14 lutego pojawimy się na zakończenie całej zabawy w miejscu wskazanym przez "bdrapella" (wstępnie będzie to klub w Gdańsku Oliwie).
W tym dniu dzieciaki będą miały zajęcia terenowe na zakończenie kilkudniowej zabawy i po ich zakończeniu przyjadą do w/w klubu gdzie będziemy na nich czekali już w strojach (godzina zbiórki w klubie zostanie ustalona o czym zostaniecie poinformowani w tym miejscu). Ponieważ przechodzą szkolenie Jedi a my jesteśmy Imperialni ustaliłem, że zrobimy im strzelnicę a na zakończenie wręczymy pamiątkowe dyplomy z gratulacjami ukończenia zajęć (mam nadzieję, że "bdrapella" wpadnie na jakąś ciekawą nazwę to wtedy umieścimy ją na dyplomie - chyba, że ma ktoś jakiś ciekawy pomysł). Potem pamiątkowe zdjęcia.

Lista trooping:
1 Bazyliszek [TK]
2012 r. x 7 - 2013 r. x 15 - 2014 r. x 25 - 2015 r. x 23
2016 r. x 21 - 2017 r. x 19 - 2018 r. x 6 - 2019 r. x 13
2020 r. x 3 - 2021 r. x 3 - 2022 r. x 6 - 2023 r. x 8 - 2024 r. x 1
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: Jok »

Bazyliszku proszę na wewnętrzym dać topic jak już event będzie zatwierdzony - zeby pozniej przy rozliczaniu nie było problemów ;)
bdrapella
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:33

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: bdrapella »

oto wstępny rys fabularny, to zostanie chłopakom przeczytane na samym początku przygoty
Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, z rozkazu Imperatora, siły Imperium rozmieściły na wielu planetach tajemnicze nadajniki. Wiele lat zajęło rycerzom Jedi rozszyfrowanie znaczenia oraz sposobu działania owych nadajników, lecz gdy w końcu udało się posiąść tę wiedzę, w przypadku wielu planet ratunek nadszedł zbyt późno.

Planety znikały unicestwione przez najnowszej generacji Gwiazdę Śmierci jedna po drugiej, gdyż Rycerzy Jedi było zwyczajnie za mało i nie byli wstanie powstrzymać dobrze zaplanowanego Ataku Imperium oraz niszczycielskiej siły Gwiazdy Śmierci.

Działo się tak dlatego, że wyszkolenie Rycerzy Jedi to długi i skomplikowany proces i wielu młodych chłopców, którzy podejmowali się tego zadania nie było w stanie podołać wyzwaniu. Niektórzy nie potrafili sobie poradzić z testem cierpliwości, inni nie panowali nad własnymi emocjami. Części młodych adeptów po prostu brakowało sił oraz witalności i gdy dochodziło do finalnego zadania, młodzi uczniowie po prostu nie byli gotowi.

W kilku przypadkach również, mimo dobrze zapowiadającego się przebiegu szkolenia, młodzi Rycerze nie zdołali zebrać 5 niezbędnych wskazówek, bez których odnalezienie nadajnika oraz próba jego rozbrojenia były skazane na niepowodzenie.

W drugim księżycu roku 2015 czasu lokalnego, do planety Ziemia, znajdującej się w układzie słonecznym drogi mlecznej dotarły wreszcie informacje nie tylko potwierdzające podejrzenia Egipcjan wyrażone w hieroglifach odnośnie obecności tajemniczego nadajnika, ale przede wszystkim tajnym kodem Republiki dotarły na Ziemię wskazówki dla młodych adeptów Jedi niezbędne dla odnalezienia i rozbrojenia nadajnika.

Młodzi uczniowie, Franek, Kuba i Staś otrzymali ważne i trudne zadanie zdobycia wskazówek i deaktywacji nadajnika. Aby tego dokonać oraz aby przygotować się do zadania muszą odbyć 5 dniowe szkolenie i stać się Rycerzami Jedi. Losy Ziemi są w rękach tych trzech chłopców! Czy im się uda?
przez 5 dni, prócz zdobywania wiedzy będą zdobywać artefakty:

1) kompas i wskazówka: Świetlny miecz dwóch Jedi północ na mapie wskaże Tobie!
2) Pusta, zniszczona mapa
3) Opisowo wskazana lokalizacja nadajnika
4) ‘chip’ do R2D2 z zakodowaną lokalizacją elementów neutralizacji nadajnika (jakaś stara karta graficzna do komputera stacjonarnego, lub coś w tym stylu)
5) R2D2 naprawiający zniszczoną mapę oraz nanoszący punkty ze zdekodowanego chipu (kartonowy robot, gdzie w jedno miejsce wrzuca się zniszczoną mapę, a z drugiego końca wychodzi gotowa, nowa mapa z punktami naniesionymi)

leśna impreza na orientację zakończy się finałem, zapowiada się ( :) ) z Waszym udziałem! Wstępnie lokalizacja do Inkubator Starter (http://goo.gl/iUYevb).

Wstępna wersja mapy: http://goo.gl/MvqNkJ

Planowany finał we wspomnianym Starterze (miejscówka potwierdzana jeszcze z właścicielem lokalu) to 15:00 w sobotę 14ego lutego. W finale wezmą udział Trzej młodzi Rycerze Jedi, wraz z młodszym rodzeństwem i rodzicami - razem kilkanaście osób z trzech rodzin.
bdrapella
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:33

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: bdrapella »

potwierdzona lokalizacja i czas:

Inkubator Starter: Crazy Room, ul. Lęborska 3b, Gdańsk-Oliwa
http://goo.gl/zsYqvk

Czas: 14 lutego (sobota)
przebranie się - 12:30
start imprezy - 13:00
przewidywany koniec imprezy: 15:00
Awatar użytkownika
Bazyliszek
Polish Garrison PS Leader
Posty: 1606
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: Bazyliszek »

Dziękuję wszystkim za udział. W szczególności Hajdenowi, któremu chciało się przyjechać pomimo braku zwrotów.
Wszystko wyszło naprawdę super.

Zdjęcia już na ftp.
2012 r. x 7 - 2013 r. x 15 - 2014 r. x 25 - 2015 r. x 23
2016 r. x 21 - 2017 r. x 19 - 2018 r. x 6 - 2019 r. x 13
2020 r. x 3 - 2021 r. x 3 - 2022 r. x 6 - 2023 r. x 8 - 2024 r. x 1
jabek
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: jabek »

hehe imperium w krainie czarów
Pachlęcie
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2018, 10:10

Re: [Trójmiasto] mała impeza na orientację - fabuła SW

Post autor: Pachlęcie »

Gratuluję świetnej inicjatywy! Musiało być naprawdę super:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”