MY DLT-21

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

Hej

Skoro prace nad prototypem rt97c zakonczone, czas sie wziasc za kolejne dzielo w moim arsenale... Prace nad dlt-21 juz trwaja , obecnie mecze sie nad krzywiznami korpusu... (tworcy tej broni mieli wyobraznie, nie ma co ). Na razie idzie swietnie, uwielbiam to ciagle dopasowywanie jednego elementu do drugiego ;) zrobisz jeden odrobine inaczej, juz nastepny nie pasuje i musisz wrocic do poprzedniego... Fotki wkrotce.


BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hej
Prace nad prototypem prawie ukonczone, brakuje tylko wezownicy na lufie ( z ktora mam problem, bo wszystkie wersje ,ktore do tej pory widzialem nie pokrywaja sie z oryginalem) . Formy gotowe, w poniedzialek leje sie pierwsza zywica :) Lufa full wypas , z pelnym karbowaniem na calej dlugosci :) - kawalek widac na koncowce lufy. celownik nie bedzie ruchomy. Nie bedzie tez pasa- ten we wlasnym zakresie. Co do drutow na lufie- mam wlasna teorie- oczywiscie niezgodna z dotychczasowymi wersjami - ale mam poparcie materialu foto wiec na pewno bedzie ok i na pewno bedzie wedlug wymogow . Calosc oczywiscie dzielona na 2 czesci w celu latwiejszego troopingu. :) Waga- jeszcze nie wiem ale nie bedzie za ciezki. Kolba zywiczna, w ciemnej tonacji- jak na zdjeciach z Mos Eisley..


https://photos.app.goo.gl/4hRiW6j4E2PtAziW6

enjoy :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: MY DLT-21

Post autor: ARAKYEL »

super kiedy się spodziewasz finiszu?
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hej
pierwszy odlew startuje w poniedzialek, sadze ze zanim go zloze- rozwiaze problem wezownicy- wtedy bedzie gotowy :) czyli niedlugo.

piszesz sie na nr1?

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hej
Pierwsze odlewy gotowe, wyszly na solidne 4- odrobina szpachli i bedzie ok :). Rura lufy juz wstepnie gotowa, wlasnie sie maluje podkladem- zdjecia wkrotce. W filmie (New Hope) w sumie sa 3 sceny gdzie widac Lewisa w miare dokladnie - chwala za wersje HD- po prostu widac wiecej. Udalo mi sie opracowac nowy typ tzw wezownicy na lufie, rozgryzlem ja po swojemu- teraz tylko dopracowac szczegoly wykonania.To bedzie rewolucja, niezgodna z ani jednym 'kanonem' ktory obowiazywal do tej pory- ale od czego sa odkrywcy :) dodatkowo na lufie, w 'listwie mocujacej" do ew dwojnoga widac wyraznie 4 pierscienie przykrecone do niego - mozna wysnuc wniosek ze jest ich 8 przykreconych symetrycznie wokol lufy co 45 stopni. podobne sa albo do ringow na czapkach Imperiali lub do pierscienia na rekojesci dlt-19 po lewej jego stronie. Co do wezownicy sadze ze jest to po prostu czarny wezyk od pistoletu malarskiego, grubosci 10mm okrecony wokol lufy na 4 dystansach rozmieszczonych wokol lufy. W powstala szczeline po prosu wcisnieto koncowki wezykow po calej dlugosci (widac to na obrobionych graficznie kadrach z filmu). Niezgodny tez jest element na szczycie lufy w jej poczatku przy korpusie- takie polkole majace udawac celownik- tego elementu po prostu nie ma- zwykly fejk. Zamiast tego sa dwa spiralne male wezyki odchodzace od szczytowej rozporki pod wezownice i polaczone z bocznymi- lewym i prawym.Widac to na scenie w Docking Bay94 tuz przed upadkiem troopera, doskonale widac z filmu z planu w scenie z sandtrooperami tuz przed kreceniem sceny w dokach a w slawetnej scenie przemarszu sandtrooperow do doku widac ze jeden(prawy) jest oberwany i skrywa sie za rekawica sandtroopera :) uff. :) jak opracuje to graficznie lub wykonam pierwszy egzemplarz bedzie widac dokladnie o co mi chodzi :). Enyoj :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: MY DLT-21

Post autor: ARAKYEL »

Na pewno biorę tylko nie wiem czy 1 szt. ma jakąś signature w stylu "drogiemu koledze"? :D
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: MY DLT-21

Post autor: sternik »

Cholerny szczególarz :D BH, jak możesz zapodaj te szczegółowe foty . W razie czego piszę sie na nr 3 :)
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: MY DLT-21

Post autor: Falcon »

czekamy na fotki z nowymi detalami ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hi
Dzis poszlo body na czarno, jutro poprawka, kolba jest just dzewniana i dosycha :) W sobote rano jade do marketu rozkminiac wezyki, po poludniu dalszy ciag malowania. Kolba wyszla jasniejsza niz na kadrach z filmu , ale wyszla tak fajnie ze sie zastanawiam czy ja taka zostawic.Wiem, wiem, nie ortodoksyjnie ale.... body bede cieniowac metalizerem, caly czarny wyglada tragicznie. No i moze troche pobrudze... A na to pare warstw lakieru , ha:)

fotki kolby w galerii:


https://photos.google.com/share/AF1QipN ... hmbGtUdk9R

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hi
pare fotek w biegu, korpus gotowy, zywiczne okladziny tez, lufa dosycha po malowaniu, biore sie za osprzet lufy- za te wezyki,druciki,podkladki itp :)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... hmbGtUdk9R

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: MY DLT-21

Post autor: YangObi »

Już się nie mogę doczekać finału.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

HI
W koncu siem udalo :) finalowe fotki w galerii. W sumie jestem zadowolony,chociaz to prototyp i bylo troche kombinowania. Technologia montazu opracowana, wiec nastepnym razem bedzie i latwiej i szybciej. Niestety lufa poleciala na wadze i calosc jest ciut ciezka ale nie jest tragicznie- po prostu juz nie ma z czego obciac wagi. Wezyk glowny na lufie zrobiony jest w miare 'na stale" - jest nieruchomy- w filmie latal po dlugosci jak chcial- co w troopingu raczej by bylo bardzo klopotliwe. Udalo tez sie rozgryzc te wszystkie mniejsze wezyki, sznurki i druty- w sumie wyszlo prawie filmowo. Kole jak widac przyciemnilem razem z okladzinami rekojesci i jest ok. Oczko pod kolba wykonane z drutu.lutowane, nie powinno sie zerwac- w sumie pas nie jest przeznaczony do noszenia na ramieniu ;)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... hmbGtUdk9R

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: MY DLT-21

Post autor: fezz »

No co ja mam powiedzieć - mokry sen każdego sanda :D ;) Wygląda przepięknie!
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: MY DLT-21

Post autor: sternik »

To teraz BH dawaj najważniejsze info
Ile ?
kiedy pierwsze sztuki na sprzedaż ?
Jaki czas oczekiwania ??
Czy cena dla zagraniczniaków będzie taka sama jak dla nas ? Zamieszczę twoje fotki (jeżeli oczywiscie nie masz nic przeciwko ) na moim profilu na FB, więc na pewno posypia się pytania z MEPD .

Wg postów wyżej wychodzi ,że
Lista :
nr1 - ARAKYEL
nr2 - .....
nr3 - sternik
nr4 - Graff (prosił mnie o wpisanie na listę )
nr5 -....
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY DLT-21

Post autor: BountyHunter »

hI
dostepne w sumie... juz, sie zrobi to bedzie :) z dedykacja ?

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”