Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Nahen »

Piękne ;)
Mnie też coś podobnego czeka w niedalekim czasie i do tego x2 ;) Dwóch młodych 4 i 3 lata na tegorocznym balu w przedszkolu przeszły tylko kartonowe hełm Rexa i maska MataNui (Bionicle) Ale na następny karnawął niestety bez kompletnego klona/troopera/ chyba się nie obejdzie ;)

Co do "paneli policzkowych" w hełmach klonów to fakt są upierdliwe i rzeczywiście prze znie hełm robi się strasznie "ciasny" Aktualnie jestem w trakcie robienia sobie takiego. Oglądając zdjęcia czesto odnosze wrażenie, że hełmy "phase I" są nieproporcjonalnie duże do ich właścicieli i myślę, że to chyba efekt właśnie tych "paneli bocznych" osoby budujące sobie takie hełmy uciekają w pewien kompromis między "wygodą" a rozmiarem. Podobnie może być w przypadku Madaloriańskich hełmów może być podobnie. Pytanie czy problemu z "rozłażącymi" się panelami który miał Aryakyel i Ty nie rozwiązałby rodzaj jednoczęsciowego dna o ksztąłcie odpowiadającym rzutowi dołu hełmu z wyciętym otworem na wciśnięcie głowy. Coś w rodzaju deski klozetowej ;) zamykającej hełm od dołu i przez to utrzymującej całą jego geometrię w "kupie".
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Jeśli możesz zrobić sobie taką "deskę klozetową" to bardzo polecam. Szczególnie jak chcesz użyć do budowy hełmu jakiegoś mniej sztywnego materiału typu karton, 1mm polistyren itp. Ja wstawiłem poprzeczkę usztywniającą i modelującą na szerokość paneli, przez co hełm już jest niezakładalny. Ale nie jest to problemem, bo i tak szykuję go do zrobienia formy i odlewu z Smooth-Cast. Odlew nie będzie miał tych wszystkich żeberek, pozostałości kleju itp, które powodują dodatkową ciasnośc hełmu. Już trochę poszedłem do przodu z robotą hełmu i plecaka. Za jakiś czas pochwalę się zdjęciami. Kurcze, właśnie sobie uświadomiłem, że mam grubo ponad 100 godzin pracy za sobą z tą zbroją, a końca nie widać. Żebym to mógł choć powiedzieć "chłopie, jesteś po półmetku", a wiadomo, że dopracowanie szczegółów jest na prawdę pracochłonne (przykład rękawków).
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Po wielu bojach i żmudnej dłubaninie udało sie wreszcie uzyskać kształt korpusu plecaka. Jeszcze trochę szlifowania i dodawania szczegółow konstrukcji (ząbki pod "gzymsem" itp) ale już zaczyna mieć to wygląd :).
Pewnie jeszcze bym się nie pochwalił zdjęciami ale wróciłem od tokarza :D :D :D :D .
Trochę bolało finansowo. Cóż... Tego bym sam nie zrobił. Nie mam tokarki i takich umiejętności. Poza tym te elementy są ok. 2/3 "dorosłych" rozmiarów, więc robota była prawie zegarmistrzowska.
Ja muszę jedynie dorobić kapturek na "bekon" :). Oczywista będzie z mrygającym światełkiem :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Falcon »

Właśnie zdemotywowałeś wszystkich rodziców ;]
Szacun
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: TD-1408 »

Kurcze, dajesz czadu 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Rif »

Falcon pisze:Właśnie zdemotywowałeś wszystkich rodziców ;]
Szacun
I zdemotywował tych, którzy chcą zostać rodzicami :P
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Taaaaa, może jestem jeszcze odpowiedzialny za ujemny przyrost naturalny w naszym kraju....
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: BountyHunter »

jak kazdy bounty hunter jestes odpowiedzialny za spadek poglowia.... jak i uszczuplenie niektorych kieszeni ... przywyknij ;) pytanie - ile kosztowaly elemety metalowe? zwlaszcza na gauntleta?
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Zapłaciłem za komplet (do rękawka, plecaka i kolan) 200zł. Można polemizować "dużo-mało". Elementy raczej nie do zrobienia z aluminium bez tokarki.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: BountyHunter »

to dobra cena
:)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Patrząc na ceny w linku pod spodem to udało Ci się bardzo tanio te części wytoczyć.
http://www.thedentedhelmet.com/forums/s ... hp?t=23324
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Jak ktoś będzie chętny, to pogadam z tym tokarzem. Myślę, że cena byłaby podobna.
Fakt, że gość się napocił. Robił to 2 dni. Szczególnie trudna sprawa jest z tym grotem z wieloma otworami (podobna do wyrzutni npr). Cała "rakieta" jest złączona z 4 części. Technicznie inaczej się nie da.
Ja powalczyłem ze zrobieniem rysunków technicznych opracowanych na podstawie sporej ilości materiału zdjęciowego.
Trzeba było jeszcze zwymiarować w wielkości dziecięcej. Jak widać efekt jest całkiem niezły :).
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Wreszcie skończyłem wielkie i dość długie (ok 2 miesiące) boje z jetpackiem.
Zdjęcia przed nałożeniem primera. Dysza jest zrobiona do przymiarek i prób. Docelowo będzie inna.
Korpus ma zrobione tunele osi obrotowych dysz. Kula ma symetryczne otwory z obu stron. Daje to możliwość użycia tego elementu z obu stron. Do zrobienia jeszcze zewnętrzny element na kulę ale to chyba już zrobi tokarz, bo powinien element być metalowy.
Czarny element pod rakietą to zakrętka od małego soku "Cappy". Idealna średnica i wysokość. No i nie musiałem się męczyć z nacinaniem prążków na około.
Zrobiłem taki element sam (podobnie jak Bounty Hunter) ale mimo usilnych starań nie usyskałem takiej jakości jak na tej zakrętce. Więc po co się męczyć :)).
Dla porównania z "dorosłą" wersją - ten dziecięcy plecak ma 30cm szerokości (korpus).

Oto kilka ujęć plecaka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Vissan »

Piękne. Jaka szkoda że to tylko 1 egzemplarz :)
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Docelowo chcę zrobić formy do całego kompletu (armor, jetpack, hełm, gauntlety, blaster i akcesoria).
Dopiero odlewy będą fazą końcową do malowania i użytku.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”