JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Spotkania, konwenty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: TK-2791 »

W ostatni weekend odbył się kolejny (od 16 lat) konwent niemieckich fanów Star Wars - JediCon 2010.

Najwiekszy taki oficjalny konwent w Europie organizowany przez Oficjalny Fanklub SW oraz magazyn klubowy Star Wars Das Offizielle Magazin i w całości autoryzowany przez LFL.

Zapraszam na relacje z jednego dnia konwentu, niestety ze względu na rodzinne święta w naszym kraju mogliśmy być tam tylko krótką chwilę.

Dzień przed rozpoczęciem Jedi Con spotkaliśmy się na umówionym wcześniej spotkaniu ze Stevem Sansweetem z LFL.

Obrazek

Obrazek

Lucas chciałby widzieć fanów jako ludzi szczęśliwych i zadowolonych ze swojej pasji. Lucas Film od lat popiera fanowskie inicjatywy, które mają na celu wzmacnianie 'marki' Star Wars.

W dniu konwentowym wzięliśmy udział we wspaniałej imprezie i świetnie się bawiliśmy. Jak za każdym razem i w tym roku nie zabrakło gości specjalnych wśród nich aktorzy odtwarzający role Ooli, Zuckussa czy 4-Lom'a, był także nasz przyjaciel admirał Motti czyli Richar LeParmentier, który otrzymał w prezencie ode mnie czapkę Polish Garrison, która przez cały czas gdy podpisywał swoje zdjęcia towarzyszyła mu na stole...

galeria zdjęć z JediCon 2010

Przygotowałem dla Stevea kompilacje zdjęć z akcji Polish Outpost i Garrison pod wspólnym tytułem "From Outpost to Garrison Tour Of Duty" 2005-2010, którą wręczyliśmy w imieniu całej organizacji.

Obrazek

poza tym Steve otrzymał od nas jeszcze jako dopełnienie kompilacji fotograficznej dwie płyty DVD z filmami z naszych wspaniałych akcji Dagobah 2007 oraz Celebration Europe.

A na marginesie pochwalę się, że przekazałem także płytę z pierwszym polskim fanfilmem SW "Rebel Heroes" i materiałami dodatkowymi jakimi są trailery z nieukończonego filmu "Showdown in Nar Shaddaa"

Obrazek
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: Rif »

Już jakiś czas temu miałem zapodać galerię zdjęć cykniętych przez Miagiego z poszczególnych dni:

http://picasaweb.google.com/miagens666/JediConDay1#

http://picasaweb.google.com/miagens666/JediConDay2

http://picasaweb.google.com/miagens666/JediConDay3

Motti chodzi o lasce, bo bodajże miał operacje kolana.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: ShVagYeR »

Rif pisze:Motti chodzi o lasce, bo bodajże miał operacje kolana.
Dokładniej to wymianę stawu kolanowego. Szpanował na fb, że morfinę dostaje. :P Ale operacja nie do pozazdroszczenia.

Foty git! Tylko czemu tak mało?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: Rif »

ShVagYeR pisze: Foty git! Tylko czemu tak mało?
W końcu trzeba było mieć czas na integrację, a Miagi lubi się integ(a)rować :) Fot zrobił na gigabajty, ale widocznie jego surowe sito przepuściło tylko te :)
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: sternik »

Rif a macie może więcej fotek Kira Kanosa?? Wiecie może czy bracia Wolf ruszyli już z projektem Kira Kanosa i Carnora Jaxa ? Bo na ich stronie nie ma żadnych nowych informacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: Vissan »

Muszę przyznać że wypolerowani gwardziści robią o wiele większe wrażenie niż kostium Spanosa czym nawet trochę jestem zaskoczony.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: TI-1415 »

Kir Kanos i Carnor Jax wymiataja wszystkie stroje na JC :D też taki chcę :!: :!: :!: :D

Ps :Sternik zwróć uwagę na róznicę między hełmami Obu tych panów a hełmami RG :D Przerabiasz swój :?: :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: Rif »

Osiemnaście fajnych zdjęć już poszło do Sternika, prosiłem go, by wrzucił w ramach potrzeb do odpowiedniego wątku.

Co do hełmów, to wyglądają one bardzo nietypowo. Jak jest z ich kanonicznością trudno powiedzieć, bo nie wiem na czym konkretnie bazowali tworząc go. W komiksach wizjer bywa zagięty, ale to troszkę wizja autora rysunków (przeciętnych), który wszystko robił po swojemu, a i kwestia perspektywy, która dodatkowo tworzyła zagięcie. Długiej "szyi" (ta przerwa widoczna) nie sposób mi niczym wytłumaczyć. W każdym razie hełmy w tej wersji nie podobają mi się.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: sternik »

Fotki doszły :) uuu ale wypas :) napisze do Wolfbrothers bo porównując zdjęcia od Rifa z pierwowzorami pokazanymi na poprzednim Jediconie wychodzi że to ich sprawka :) Na stronie WB nie ma żadnej informacji więc zobaczymy co napiszą a może podeślą jakieś fotki :) wtedy zamieszczę wszystko w odpowiednim temacie .
Hełm niestety nie jest odpowiedni, ale jak rozmawiałem z WB dwa lata temu wyjaśnili mi, dlaczego musieli trochę zmienić kształty. Chodzi o wentylacje. Na tylnej części pasa są zainstalowane wiatraki, które rurkami po plecach podają powietrze z tyłu hełmu. Na zdjęciu na pasie po prawej stronie klamry widać coś, co przypomina wyłącznik.Jeżeli to jest wyłącznik to może służyć albo do wentylacji albo do komunikatora, ale stawiam na to pierwsze. Swojego hełmu nie będę zmieniał. Z resztą i tak juz po kilkunastu próbach opatentowałem sposób wentylacji naszych hełmów :)

EDIT:
Nie wiem dlaczego, ale nie działa edycja postów wiec pisze jeden pod drugim .
Szkoda że Areckin nie odpowiedział na mojego emila bo jak bysmy wiedzieli że na 100% jedzie jakaś ekipa to chętnie byśmy dołaczyli. Może wtedy było by coś wiecej wiadomo na temat tych zbroi . Oki poczekamy na odpowiedz WB :)
Obrazek
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: JediCon 2010 Dusseldorf Niemcy

Post autor: TI-1415 »

Sternik na edycję posta masz całe 7 minut :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”