Zbroja!

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
beniec
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2004, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: beniec »

Witam
Zakup zbroi planuje już zaraz, zaraz, ale _nie_chciałbym, żeby służyła mi tylko do pozowania do zdjęc i ładnego wyglądania ma stojaku w gabinecie:)
Jej wartość i kurs dolara znam:) niemniej jednak nadal pisze sie na jej bardziej 'aktywne' używanie.
Odnośnie poruszania sie i walki w zbroi mam spore doświadczenie średniowieczne. Taka zbrojka kosztuje porównywalnie do zbroi szturmowca, jednak decydujemy się ich używać, wgniatać, rdzawić w deszczu w imię dobrej zabawy. Podobnie podchodze do zbroi szturmowca. Być może z takim nastawieniem nie będę musiał przerabiać swojej zbroi na 'pustynną' za pomoca farby i gąbki. Sama się przerobi:)
W każdym razie zbieram kase, jestem juz zporo za połową kwoty określonej przez TK1410, walcze o zaakceptowanie tego pomysłu przez żonkę, która puka sie w głowę, pomimo, iż koszt zbroi zaniżyłem PIECIOKROTNIE:)!
Oj, rozpisałem się...
Juz spadam:)
pozdrawiam,
beniec
PS Zbroja 70 kg? To chyba zestaw dla bliźniaków syjamskich:)
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Mi dziewczyna także puka w głowe a nawet i więcej mówi ze niechce mnie znac ja kupie sobie kostium pilota TIE a przecież on jest o połowe tanszy od szturmowca :P . Co do "biegania" w zbroi to mam jednak spore zastrzezenia nie boisz sie ze plastik poprostu pęknie.
beniec
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2004, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: beniec »

Co do namawiania babki do wyrażenia zgody na zakup zbroi... jest z tym problem, zwlaszcza, ze nie umiem udzielic jasnej odpowiedzi na pytanie: po co ci to:) Przy sprzecie sredniowiecznym jest to jasne - ratuje mi zycie:) I to musi byc dobra i mocna zbroja, żeby np hełm nie wgniotł się od byle topora:)
Odnośnie pękającego plastiku... o tym nie pomyslalem.Raczej przemowił do mnie tekst o twardym ABSie, czyli, ze nie jest to plastik, zjakiego robi się np linijki, tylko cos zdecydowanie wytrzymalszego... może gdybym to pomacał, to bym wiedział.
Moze posiadacze zbroi sie wypowiedzą? Czy hełm szturmowca rozpęknie się jak Ewok palnie mnie kamiennym toporkiem (na filmie wytrzymywały, chociaż szturmowcy 'mdleli':) Albo jakbym w zbroi zrobił... fikołka na tardym podłożu - popęka? A czy jest na tyle mobilna, zeby to zrobić?
cmokam,
beniec
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Po co mi to? tłumacze sobie tak: Aby nalezec do 501 legionu, ponieważ to jest moje hobby, dlatego ze w kostiumie bede jezdził na rózne zloty i spotkania i dzięki niej poznawał ciekawych ludzi tak jak ja kochających Stra Wars. Także dlatego ze kiedys tam kiedys wyciągne swoje fotki i bede wspominał gdzie byłem i jakich świetnych ludzi poznałem dzięki temu kostiumowi a swojemu wnukowi pochwale się zobacz co kiedys wyrabiał twój dziadek i jakie mniał zainteresowania :P. Co do wytrzymałosci plastiku ABS to faktycznie jest on mocny ale nie na tyle aby w nim walczyć raczej wytrzyma uderzenia lecz jak on bedzie porysowany jesli zrobisz fikołka to wole nie myslec. A predzej czy później to i tak pewnie pęknie, ale poczekajmy na wypowiedz kogos kto ma juz zbroje (myslę ze powie to samo :p
Clone
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2004, 20:32
Kontaktowanie:

Post autor: Clone »

Nie jak dobze pamietam to tyle mniej wiecej nosili starozytni Spartanie ale oni cwiczyli od malego.
Puzniej sredniowieczne zbroje wazyly okolo pewnie 20 pare kg.
< moze troche zawazylem ale troche to ona wazyla >
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Lord Paris pisze:Co do "biegania" w zbroi to mam jednak spore zastrzezenia nie boisz sie ze plastik poprostu pęknie.
Na pewno nie ma co sie obawiac o to, ze plastik peknie. Gwarantuje, ze od samego biegania to on na pewno nie peknie, jesli chodzi o to czy zbroja sie rysuje, no to odpowiedz jest krotka - oczywiscie, ze tak. W koncu to plastik. :)
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

"biegania" uzyte w cudzy słowie chodziło mi o ekstramalne uzycie zbroi np. Do tarzania się w niej po lesie lub robienia fikołków i innych hardcorowych rzeczy. To tak mimo woli dla sprostowania :P
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Lord Paris pisze: Do tarzania się w niej po lesie lub robienia fikołków i innych hardcorowych rzeczy.
No to jesli patrzac na to przez ten pryzmat to faktycznie sie do tego nie nadaje :lol:
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

olaboga...

Post autor: Raider »

Panowie, spokojnie! Nie tak nerwowo... Myślę, że tu nie chodzi o pieniądze, bo niejednego będzie zapewne stać nawet na spalenie swojego armoru po tygodniu użytkowania... ;) Chodzi raczej o idee Legionu 501st. Jeśli ktoś pragnie być jego członkiem powinien ją "czuć".
Myślenie o armorze w kategorii zabawy w Paintball, oznacza po prostu brak zrozumienia istoty istnienia i funkcjonowania Legionu 501st (to jest właśnie straszny stereotyp, którym często tę organizację się po prostu krzywdzi).

To jest Panowie z Imperial Forces sygnał dla nas - chłopaków z 501st, iż być może zbyt duży nacisk kładziemy na prezentowanie się w pięknych, dopieszczonych replikach, a za mało skupiamy się na prezentowaniu w witrynie i forum tego, czym w istocie jest 501st.

Oto temat do "wewnętrznej" dyskusji! :)

Pozdrowienia dla forumowiczów :)
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

popieram

Post autor: TK-2791 »

przykład idzie z góry...popatrzcie co robią w ojczyźnie 501-go

pomijając zloty i konwenty oni również 'walczą' na innych frontach, np. odwiedzając dzieci w szpitalach....
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
beniec
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2004, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: beniec »

Heloł!
Oj, no to Raider pojechał pocałości...
Nie wiedziałem nic o "istocie istnienia legionu" ani nic o jej "czuciu"...
cyt:
zbyt duży nacisk kładziemy na prezentowanie się w pięknych, dopieszczonych replikach, a za mało skupiamy się na prezentowaniu w witrynie i forum tego, czym w istocie jest 501st.
koniec cyt.
To jak juz to ustalicie, to wrzuccie info na publiczne forum, chetnie sie dowiem czym jest 501st.
Dla mnie odtwarzanie szturmowca to po prostu zabawa. Okreslenie, ze kupuję zbroje żeby grać w paintballa jest takim samym uproszczeniem, jak twierdzenie, ze ktos kupuje zbroje, żeby sobie zrobić fajną fotkę. Chciałbym sie znaleźć gdzies po środku. Czy takie podejście do 501 legionu jest krzywdzącym stereotypem? Nie mam pojęcia, ale chętnie się dowiem. Jeżeli jest jakiś 'głębszy sens' istnienia legionu - chętnie go poznam.
pozdrawiam!
beniec

Edit by TK-1410:

Wszelkie rozmowy dotyczace 501 Legionu, idei jego istenia itd. prosze kontynuowac w tym topicu.
Darth_Tela
Polish Garrison Retired
Posty: 69
Rejestracja: 28 mar 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darth_Tela »

czy ktoś może wie, gdzie kupić najtańsze zbroje szturmowca???
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Najtansze zbroje na dzien dzisiejszy to zbroje FX sprowadzane z USA, koszt to ok. 650$.
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

najtańsza zbroja

Post autor: TK-2791 »

Darth_Tela pisze:czy ktoś może wie, gdzie kupić najtańsze zbroje szturmowca???

prawdopodobnie przed Ep3 nie zdążymy ze sprzedażą ale pierwszą zbroję NASZEJ (TK-2791 & TOM GRAYS Czech New Empire), produkcji powinienem mieć jeszcze w kwietniu do testów...

http://swgg.3dgrafika.cz/temp/P7080011.jpg (prototyp z HIP'su)

koszt produkcyjnych egzemplarzy nie powinien przekroczyć 1300zl a jakość będzie taka sama jak FX ponieważ bazujemy na FX i do produkcji wykorzystujemy ABS. Dodatkowo chcemy wprowadzić pewne usprawnienia co do komplikacji i ilości części hełmu FX tak aby przynajmniej prostotą montażu zbliżyć go do hełmów SDS.
Nasze hełmy tak jak hełmy SDS będą miały ręcznie malowane detale ponieważ z doświadczenia wiemy, iż naklejki nie zdają egzaminu!

Staramy się aby nasze zbroje były dostępne wkrótce, niestety nie jest łatwo produkować takie rzeczy w tej części Europy...tak czy siak polecamy się na przyszłość!
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: najtańsza zbroja

Post autor: TK-1410 »

TK-2791 pisze:Dodatkowo chcemy wprowadzić pewne usprawnienia co do komplikacji i ilości części hełmu FX tak aby przynajmniej prostotą montażu zbliżyć go do hełmów SDS.
Ja mam osobiscie nadzieje, ze sobie darujecie z helmami FX i kupicie pierwszy lepszy kit z ANH helmet. Swoja droga helmy SDS sa zlozone w 100% :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”