Nowy Jawa

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

No córka to raczej zostanie przy Jawach - dla niej to jak wybierać między brzydkim stworkiem a ładnym stworkiem :D (bez obrazy :wink: ) ale ja muszę się zastanowić, bo połowa "uroku" Jawów to ten mały wzrost :) więc czułbym się trochę jak "jawski" wybryk natury :wink:,
a Tusken ...hm pomyślę, chociaż podejmując decyzję o wykonaniu stroju chciałem stworzyć coś innego, żeby podnieść atrakcyjność takich spotkań jak w Bydgoszczy ( no i żeby wszyscy garneli się do mnie -ech to wielkie ego :lol: ) a Tuskenów to było już dosyć dużo, to trochę tak jak zrobić strój kolejnego troopera żeby zostać...kolejnym trooperem :wink:
Mam nad czym się zastanawiać, pomyślę jeszcze.
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

Tuskenow było duzo, ale maja juz "obóz' który bedzie sie rozrastał :D
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Zgłębiam "Jawowy"temat i przy okazji znalazłem coś takiego, ja się raczej tego nie podejmę ale może kogoś to natchnie? :wink:

Przedtem
Obrazek

Potem
Obrazek


:D
szczegóły całego projektu i więcej fotek
http://fireplay.org/projects/sandcrawler/pictures.html
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

hehe, fajny ten kamper ale nie na polskie drogi xD, szorowal by po asfalcie.
Edit: dzis ide zobaczyc ladownice szwedzkie, zrobie zdjecia i je wstawie, gosc chce w granicach 200zl, i dzis zakupie 3x ladownice do masuera (podwojne, czarne) + pas, wytarguje tak za 100zl,
Co do maskie...mam wszystkie elemnty tylko brak czasu i glownie chceci zabrania sie za to :s
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

Nie wiem czemu ale nie mam opcji edytowania postu (patrz wyzej).

Na edycję postu masz 7 minut czasu.

Bylem, zobaczylem, sie zachwycilem :shock:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakupow nie zrobilem bo sie asortyment powiekszyl. Otoz mam mozliwosci roznych kombinacji:
1. Szwedzka ladownica+ 2-3 Czarne ladownice mauser (podwojne) ~250zl
2. -ll- + 2 brazowe ladownice do mosina (jedna nie ma cwiekow do zapiec) ~250zl

do tego 2 pasy (jeden do przedluzenia na ramie i ofc na pas), wiec do 300zl komplet ladownic.

Z tad moje zapytanie:
Ktory zestaw lepszy?
Czy ceny sa ok, czy mam sie rozgladac dalej w poszukiwaniu lepszych ofert?
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Jok »

bardzo duzo zaplacisz za te ladownice. Chyba ze w tej cenie masz juz te ladownice przez ramie. Kupujesz na allegro czy u jakiegos sprzedawcy? Bo na allegro to dwie ladownice do mosina kupisz za max 50 zl. Ja za szwedzkie ladownice 2 sztuki upolowalem raz za 40 zl komplet ale tylko raz mi sie taka aukcja zdarzyla
zobacz np tutaj: http://allegro.pl/oryginalna-ladownica- ... 36832.html

Ale tak do Jawy to bardziej bym osobiscie widzial Mauserowskie plus szwedzkie
Obrazek

Tak swoja droga z ciekawosci zapytam - jakie masz szerokosci te paski? bo jak patrze na w/w zdjecie to wydaje mi sie ze czym szersze paski tym ciekawiej to moze wygladac - kwestia skali
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

kupuje u sprzedawcy na rynku.
w tej cenie (250zl) mam Szwedzka ladownice do mausera (ta ze zdjec, ona jest przystosowana na pas ale w filmie byla przelozona przez ramie, przymierzalem na ramie i mialem ja pod pacha wiec mysle o dod. pasie na przedluzenie) jak bym ja kupowal osobno to ze 200zl + 2 brazowe do mosina lub 2-3 czarne do mausera. tak wiec sumujac:
250zl= szwedzka ladownica na ramie+ 2-3 na pas (tu wybor- masuer-mosin)

jak rozmawialem to facet mowil ze czarne do mausera (dwie komory) za 30zl, brazowe do mosina 30zl (brak cwiekow na dole do zapiecia) i 50zl

co do szer. paskow to nie mam pojecia, stawiam na 3-4cm
PS. na zdjeciu z moja dlonia nad szw. ladownica widac kawalek brazowych do mosina ^^
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: YangObi »

Powiem tak, najlepiej wciągnąć szwedzkie, tylko cena 250 zł to wg mnie troche za dużo. Co do Mosinów to cena może być, Mauser natomiast to tak jak w filmie było czyli czarne. Tak czy siak napewno polecam ładownice szwedzkie.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

tez tak myslalem ze drogo (200zl) za ladownice dopoki nie zobaczylem tej i jej ceny http://www.omahas.com/product_info.php? ... =58c8bb796 a ta co moge miec ma o niebo lepszy stan choc nie wiem z ktorego roku bo ponoc ostatnia partia zeszla ponad 50lat temu, no i jak kupie hurtowo czyli i na pas i na ramie szwedzka + niem. masuer to 250zl

dobra, zbieram kase i w przyszlym tyg. dokonam zakupu i wcisne fotki na forum (mam nadzieje ze gosc nie sprzeda ich wczesniej ^^ choc sie z nim umowilem do przyszlej soboty)
yularen
Polish Garrison
Posty: 2225
Rejestracja: 05 cze 2009, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8098

Re: Nowy Jawa

Post autor: yularen »

"Are all Jedi so reckless?"
"Just the good ones."
________________________
Proud Member since 2009
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

W jednym z postów Sizar słusznie zauważył że dobrym pomysłem byłoby aby każdy Jawa (tak jak Tuskeni) miał ubiór z tego samego materiału więc mam prośbę do Herat o informacje jakiego użyła dokładnie materiału do swojego Jawy i ewentualnie jakiś namiar na hurtownię /sklep? Bo Cinek to tak jakoś blado wygląda w swojej szacie -za długo na słońcu Tatooine? :wink: Za to blaster ma porządny a ten element spędza mi właśnie "sen z powiek" :wink: , czy iść drogą prawdy absolutnej czyli przeróbka org. Lee-Enfield-a= wysoki koszt, czy tez zbłądzić :wink: i zrobić coś mniej orginalnego - zobaczymy. Pewnie w wersji dla młodej raczej org. byłby za ciężki dla niej.
Herat
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 315
Rejestracja: 28 sty 2010, 19:57
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 3757

Re: Nowy Jawa

Post autor: Herat »

Witam. Co do materiału to jest to czysty len, bez domieszek. Kupiony w hurtowni w Warszawie, ul. Uranowa 12. Kolor to już moja robota. Farbowanie metodą domową. Farbki do kupienia w sklepach chemicznych. Firma BARWOL.
Mabet-mabet-qwas!
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Nowy Jawa

Post autor: Sizar »

250 PLN za szwedzkie ladownice to stanowczo za drogo. Ja swoje na Allegro kupilem za okolo 100 PLN. Troche cierpliwosci.
Co do ładownic Mosina mozna je kupic na Allegro za 15 PLN
Co do ładownic Mausera w filmie były uzywane trzy komorowe, a nie dwu komorowe.

p.s. Co do Cinka , kolor jego szaty jest w realu oki. Moze takie zdjecie?
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
EtreCon
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Jawa

Post autor: EtreCon »

hmm...to co na ebay'u jest na temat swedish mauser leather to 3 aukcje wysylaja tylko na tereniu usa a 2 to niestety przesylka 30$ tak wiec 30$+30$ za ladownice daje juz 60$ biorac przelisznik razy 3zl to 180zl tak wiec niewielka roznica z ta co moge kupic od zaraz (powtarzam po raz 3ci za 200zl! nie za 250- ten przypadek to tylko gdy bym bral jeszcze dodatkowe masuera lub mosina)
a na naszym allegro szwedzkich nic nie znalazlem narazie a co do masuera 3 komorowego to 100zl+ (za tyle to moge miec 3 dwukomorowe+pasek do nich)

A kolejna sprawa to o dziwo w dzisiejszych czasach brak konta na allegro/ebay i zero wiedzy na temat aukcji internetowych (zasad, praw, ufnosci itd.)
Awatar użytkownika
leFey
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2010, 10:08
Lokalizacja: Inoworcław

Re: Nowy Jawa

Post autor: leFey »

Dzięki Herat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”