Strój pilota TIE

Piloci, 181st Imperial Fighter Group
http://www.jrsdetachment501st.org/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Hmm tak jak myślałem. Ten hełm delikatnie mówiąc, nie nadaje się jako profesjonalna replika. Jest za to bazą do stworzenia czegoś lepszego ale tylko jeśli posiadasz umiejętności godne naszego kolegi Obiwanoo.

Co do rękawiczek mam nadzieje że masz odpowiednio długie mankiety. Bo jak ja szukałem w polsce rękawic to wszystkie jakie znalazłem z mankietami były tylko wersją zimową.
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

myślę że jak się podmaluje ten hełm czy też troszkę podlakieruje bedzie wyglądal przyzwoicie. Zacząłem klecić tą zbroję z kartonu ale to tylko taki ćwierć środek. Kombinezon tak jak ty kupię w tym demobilu z tym że pozostaje problem zbroi. Masz jakiś pomysł co by mogło być dobre zamiast orginału a nie odstraszalo? Co do swojego kartonu mam dużo potymizmu i nawet już szkielet jest tylko że nie wiadomo jaki efekt końcowy będzie. A gdzie można dostać naszywki imperialne?
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Lord Paris pisze:Jest za to bazą do stworzenia czegoś lepszego ale tylko jeśli posiadasz umiejętności godne naszego kolegi Obiwanoo.
:D Dziękuje uprzejmie. Faktycznie, można kombinować przy takim hełmie. A co do pancerza to da sie takowy wykonać. Robisz szkielet z kartonu (wręgi itd), wymierzasz wszysciutko i pokrywasz odpowiednio przyciętym kartonem. Taką prowizorke kartonową pokrywasz szpachlą (szlifujesz, szlifujesz). Zostaje malowanie, lakierowanie oraz przyciecie wręg od wewnątrz. Przynajmniej ja bym sie za to tak zabrał...

Ale przede wszystkim rozplanowanie budowy! Dokladne wymierzenie, rozplanowanie szkieletu i materiałow!
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

wertum, jesli chcesz osiagnac najlepszy efekt bez zadnych "cwierc srodkow", to zrob tak jak Lord Paris. Tak jak powinno byc :D
A naszywki mozna zamowic w

www.naszywki.com.pl
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

co do naszywek. Jaka jest ich cena?
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

dziękuję nie zauważyłem

mam jeszcze pytanie do Lorda Parisa. Jaką średnicę mają rury odchodzące od hełmu do aparatu tlenowego? Dziękuję za odpowiedź z góry
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

srednica wewnetrzna to 2,5 cm od zewnętrz 3 cm
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

po kilku dobrych miesiącach przedstawiam w końcu komlink po moim amatorskim malowaniu farbkami akrylowymi które sie nie nadają kompletnie do takich rzeczy :D bynajmniej tak mi sie wydaje ponieważ rozmazywały sie nieziemsko :twisted:

poniżej załączam kilka fotek z mojego pseudo arcydzieła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Lordzie Paris. Farbki akrylowe są na bazie wody, kompletnie nie nadaja sie do tego typu malowania, jak sam zresztą zauważyłeś. Farby olejne, modelarskie emalie, spray'e to bym polecał. Wiekszy połysk (akryle wcale go nie maja), wieksza trwałość.
A sam komlink ładnie wykonany. Masz gdzieś fotki oryginału?
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Komlink oczywiście nie jest robiony prze zemnie, bo bym go zbeszczescił i poszedłem na łatwiznę zaopatrując się w niego w USA. Niestety był nie pomalowany i Tomciu jak na amatora przystało zakupił farbki kompletnie do tego się nie nadające ale oceńcie efekt bo farbkami akrylowymi na śliskiej plastikowej powierzchni maluje się straaaasznie Ciężko. mnie osobiście się podoba bo te farbki dały bardzo naturalny wygląd i choć długo schły wygląda nieźle wg mnie. A według was? Zawsze mogę zedrzeć starą farbę i zakupić już tym razem odpowiednie i pomalować na nowo.

ps. Kto chce kupić farbki akrylowe bo już mi nie potrzeba a zużyłem naprawdę malutko.
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Można też w razie czego pokryć teraz ten komlink lakierem, np. w spray'u, żeby nie zeszła farba.
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

dobry pomysł:)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2482
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Post autor: sternik »

lysy pisze: naszywki mozna zamowic w

www.naszywki.com.pl
wertum pisze:co do naszywek. Jaka jest ich cena?
witam
naszywki zamieszczone na w/w stronie są wykonane w/g mojego pomysłu i w zeszłym roku zapłaciłem za wszystkie prawie 400 zł

wertum jeżeli interesuje cię cena konkretnej sztuki daj znać na prv, mam zachowany cennik :)
. Przy zamówieniu większej ilości naszywek tego samego wzoru można dostać rabat do 70%. :)
Dha Verd
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dha Verd »

Witam, czy ten kostium http://triktoys.com/shop/catalog/produc ... ucts_id=71
i te buty http://www.militaryarea.pl/product-pol- ... MOBIL.html
nadają się do zrobienia stroju pilota? Padła tu też wzmianka o jakimś pancerzu? Gdzie można go dostać?
Verd ori'shya beskar'gam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jolly Roger Squadron”