Garnizon i wesele ;)

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
_Neoo_
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Chorzów/Słupsk

Garnizon i wesele ;)

Post autor: _Neoo_ »

Witam,
mam pytanie dotyczące możliwości wystąpienia kilku członków Garnizonu na weselu. Namiary na Was otrzymałem od KLIK JORUSSa KLIK. Początkowo chodziło mi o możliwość wykonania replik staffów z Gwiezdnych Wrót, ale ostatnio przyszedł mi do głowy inny, być może łatwiejszy do zrealizowania pomysł. Otóż razem z moją przyszłą żoną chcielibyśmy zaprosić kogoś, kto posiadałby profesjonalny kostium z Gwiezdnych Wojen. Idealny byłby Vader, albo szturmowiec Imperium (ewentualnie oboje). Czy istnieje taka możliwość? Oczywiście jeśli chodzi o jakieś koszty dojazdów, czy inne to wszystko byłoby do ustalenia. Generalnie chodziłoby raczej o godzinny występ (np. przywitanie gości i Nas), no ale to też może być płynne, w zależności od woli (albo jej braku) osób zaangażowanych.

Sam pomysł wynika z tego, że razem z narzeczoną poznaliśmy się poprzez forum fanów SF (forum.gwrota.com - _Neoo_, siarenka), a i mieliśmy razem w przeszłości do czynienia z tworzeniem napisów dla Grupy Hatak. Tort na pewno będzie z motywem Gwiezdnych Wrót (KLIK coś w tym stylu KLIK), ale chcielibyśmy rozszerzyć to o akcent Gwiezdnych Wojen, w zależności od możliwości.

Wysłałem maila poprzez formularz kontaktowy na stronie, no ale pomyślałem, że tutaj też mogę. Przy czym Tu chodziłoby mi bardziej o te repliki staffów. Z tego co rozmawiałem z JORUSSEm to chodziłoby o próżniowe kształtowanie pcv. Ktoś się tym tu zajmuje? Wie jakby to miało wyglądać technicznie?

Pozdrawiam,
Bartosz "_Neoo_" Sańpruch.
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: MrFett »

Ah. A troszke konkretow by sie przydalo :] Kiedy - gdzie ? Troszke trudno tu powiedziec czy tak czy nie w momencie ,w ktorym nic nie wiemy. Poza tym jak dokladnie widzielibyscie nasza role w czyms takim (witanie gosci-srednio mi sie widzi taszczenie 30kg Vadera zeby robic za oddzwiernego :P)

Co do PCV staffu i innych takich to chyba Falcona trzeba by bylo uderzac , aczkolwiek ja nie widze prozniowego wykonania tego jakos szczegolnie - bardziej odlewanie , a to juz duzo bardziej pracochlonna i droga rzecz, ale jak mowie ,niech kto inny sie wypowie.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: Falcon »

Witam
Tak jak Fett powiedział- formowanie próżniowe w tym przypadku nie przyda się zbytnio - nie jest możliwe w tej technice odwzorowanie takich detali.
Idealne byłoby wykonanie 1 egzemplarza i odlewy żywiczne - ale przy tej wielkości rekwizycie, koszt jednej sztuki może sięgnąć lub przekroczyć 1k PLN. Niestety same materiały są dość drogie.
Wszytko zależy tez ile sztuk potrzeba i jak wierne mają być te repliki.

Może BountyHunter coć wymyśli. :wink:
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: MrFett »

Zostaje jeszcze szpachla :D
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
_Neoo_
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Chorzów/Słupsk

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: _Neoo_ »

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem :/

I. 1 października 2011, Katowice. Generalnie zastanawialiśmy się czy nie ma kogoś z rejonu śląska, bo faktycznie podróż z takim sprzętem pół Polski nie koniecznie musi być przyjemnością :) Jak pisałem, pomysł wstępny, co do samej formy wizyty też bylibyśmy otwarci, bo zakładając, że taki "Vader" chciałby w ogóle przyjechać z dalszej lokalizacji, to pewnie byśmy mogli się dogadać co do detali/kosztów/formy uczestnictwa. Zasadniczo na razie nie myśleliśmy o czymś większym, badamy teren czy w ogóle jest to wykonalne :)

II. Staffy: 1k to może nie koniecznie. Podobnie jak wyżej, badam teren, bo sam bym tego nie potrafił wykonać, a wersja Jorusa z modeliny już się nie nadaje :)
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: MrFett »

termin jeszcze odlegly - ja bym proponowal zebyscie pomysleli co faktycznie mozemy zaprezentowac soba na takim weselu. Ogolnie rzecz biorac nie jestesmy organizacja ,ktora jest wynajmowana na imprezy typowo okazjonalne i jakby nie patrzec jadac na cos , cokolwiek to jest - musimy moc soba cos zaprezentowac(naszym glownym celem jest promocja swiata Gwiezdnych Wojen) ,aczkolwiek zawsze jestesmy pelni checi i zapalu.
Przemyslcie wszystko na spokojnie i na pewno cos fajnego sie da wymyslec.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: JORUUS »

Witam,

pozdrawiam 501 L

Może też się wypowiem :)

Neo poznałem na zlocie fanów StarGate w Kato. Trochę rozmawialiśmy o moim staffie z modeliny :P (który ostatnio spekał, aczkolwiek doczekał się wstępnego malowania na biało :D). Neo chciał abym takie stafy na wesele mu wykonał ale hmmm czas wykonania czegoś takiego to sporo czasu (a i ze wzglęgu na użyty materiał nie nadeje się to do transportu/użytku). Więc pomyslałem że pomogę dając namiary na 501 gdyż członkowie to experci oraz profesjonaliści od strojów i replik ;)

A co do uczestnictwa na weselu, zawsze można się umówić że w zamian za uczestnictwo para młoda wesprze np.: dom dziecka czy schronisko dla psiaków, a to idealna promocja i szczytny cel (a i nie raz się słyszało o postaciach z SW na weselichu).

Pozdrawiam raz jeszcze Garnizon

ID 8313 B)
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
_Neoo_
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Chorzów/Słupsk

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: _Neoo_ »

@MrFett: Jak najbardziej coś będziemy myśleć, temat wpadł nam do głowy niedawno i z czasem na pewno go udoskonalimy :) Chciałem po prostu tutaj zaznaczyć sprawę, bo im wcześniej, tym większa szansa, że coś wyjdzie fajnego.
JORUUS pisze: A co do uczestnictwa na weselu, zawsze można się umówić że w zamian za uczestnictwo para młoda wesprze np.: dom dziecka czy schronisko dla psiaków, a to idealna promocja i szczytny cel (a i nie raz się słyszało o postaciach z SW na weselichu).
Możemy zaznaczyć w naszych zaproszeniach, że zamiast kwiatów, prosimy gości o datki na wskazany dom dziecka, czy schronisko czy jakąkolwiek organizację wskazaną przez Legion.
JanisWild
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 96
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:21
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: JanisWild »

Hmmm wstępnie myślę, że być może mnie i Jokowi udałoby się tam zawitać. Generalnie mieszkamy w Krakowie ale ja ze śląska pochodzę. Tylko też tak jak mówię to jest takie gdybanie narazie musimy zobaczyć co z czasem i takie tam. Jeśli Cię to urzadza to ja na chwilę obecną posiadam strój Mary Jade, Jawy i dopracowuję Slave Leie, Jok ma za to Gunnera, Tuskena, Oficera czarnego i Crew Mana (walnijcie mnie jeśli źle napisałam xD). Tylko też musimy znac warunki jakby to miało wyglądać itp wiadomo. No i może niech Joku też się wypowie, bo póki co nie gadałam z nim o tym tylko pisze sobie posta z roboty hehe xD
"Są dwa rodzaje ludzi - ci którzy mnie lubią i ci którzy mogą iść do diabła. " - Axl Rose
Awatar użytkownika
_Neoo_
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Chorzów/Słupsk

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: _Neoo_ »

Super, jak sam napisałeś, trzeba zobaczyć jak z czasem i inne takie, ale jak najbardziej bylibyśmy na tak :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: Jok »

Joku sie wypowiada i jest na tak ;) Lokalne imprezy sa okkkkkk 8) Moze Jaden i Pepe tez beda chetni?
BTW Janis to ona nie on wiec "napisalas" a nie "napisales" :lol:
Awatar użytkownika
_Neoo_
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, 14:43
Lokalizacja: Chorzów/Słupsk

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: _Neoo_ »

Mój błąd, sorki :) Lokalne imprezy są najlepsze i uważam, że na pewno się dogadamy co do detali :) Nawet jakby była opcja, możemy zrobić jakieś spotkanie tak, żeby się już poznać osobiście :)
JanisWild
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 96
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:21
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: JanisWild »

Jestem bardzo za;)
"Są dwa rodzaje ludzi - ci którzy mnie lubią i ci którzy mogą iść do diabła. " - Axl Rose
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: Skrzat »

JanisWild pisze: Jeśli Cię to urzadza to ja na chwilę obecną posiadam strój Mary Jade, Jawy i dopracowuję Slave Leie
Wyskocz z tortu weselnego w slave Lei, to będzie grube ;)
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
JanisWild
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 96
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:21
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Garnizon i wesele ;)

Post autor: JanisWild »

Skrzat pisze:
JanisWild pisze: Jeśli Cię to urzadza to ja na chwilę obecną posiadam strój Mary Jade, Jawy i dopracowuję Slave Leie
Wyskocz z tortu weselnego w slave Lei, to będzie grube ;)

Pomysle o tym xD
"Są dwa rodzaje ludzi - ci którzy mnie lubią i ci którzy mogą iść do diabła. " - Axl Rose
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”