"Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: TD-1408 »

Kazeite pisze:
TD-1408 pisze:A kto powiedział że nity muszą ocierać ?
Prawa fizyki, szanowny panie. :) Jeżeli pod nitem będzie zbroja, to nit będzie o nią ocierał. "Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb." ;)
I jakie to ma znaczenie ? Nie bardzo kumam temat.
Jeżeli nit będzie ocierał o zbroję, to zrobi się szrama. Takie to ma znaczenie.
To może jeszcze raz:
A kto powiedział że nity muszą ocierać ?
Panie fizyk, pomyśl pan! To nie jest trudne.
Poza tym, nit ma "główkę z jednej strony, z drugiej jest płaski", i w żadnym z trzech moich armorów nie było żadnych szram, to po pierwsze.
Po drugie , nie myślisz chyba że na zbroi nie powstaną rysy głębsze czy płytsze, przecież to jest tak oczywiste jak ścierające się opony w aucie. (używanym)
Po trzecie, Oglądnij sobie Star Wars, i zobacz sobie jakie zbroje nosili szturmowcy. to nie była ekipa cleanersów WC, to byli szturmowcy!
No i po czwarte, jest tylko jedna sprawdzona metoda na to, by zbroi nigdy nie uszkodzić lub zarysować. Szklana gablota, patrzeć nie dotykać.
Po piąte, przecież jest to zbroja typu FX, czyli taki "trabant" wśród mercedesów....
Bez obrazy kolego, ale dziś to już chyba nikt nie podnieca się tak bardzo zbroją tego typu, i dziwie się że przy takim wyborze zbroi ANH ktoś jeszcze kupuje to. Te zbroje nie powinny być akceptowanie w 501st....
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: ARAKYEL »

Hełmy FX na pewno już nie są akceptowane w departamentach co do 501 to nie wiem
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

TD-1408 pisze:To może jeszcze raz:
A kto powiedział że nity muszą ocierać ?
Dobrze, jeszcze raz: nikt nie powiedział, że nity muszą ocierać. Pytanie było, czy ocierają. Osobiście bym się bardzo cieszył, jakby nie ocierały, ale na razie są sprzeczne odpowiedzi :)
Panie fizyk, pomyśl pan! To nie jest trudne.
Hmmtak, niepotrzebnie rzuciłem tym dowcipem. Widocznie za stary był.
Poza tym, nit ma "główkę z jednej strony, z drugiej jest płaski",
Z tego co ja wiem, to nit z drugiej strony będzie miał bułę powstałą z przepychania w środku rdzenia, ale może są jakieś inne?..
i w żadnym z trzech moich armorów nie było żadnych szram, to po pierwsze.
Jeżeli jedną z nich był FX, to są to dla mnie dobre wieści.
Po drugie , nie myślisz chyba że na zbroi nie powstaną rysy głębsze czy płytsze, przecież to jest tak oczywiste jak ścierające się opony w aucie. (używanym)
Wiesz, z mojej perspektywy ta wypowiedź brzmi mniej więcej tak (pozostając przy analogii samochodowej): "Każdy kierowca prędzej czy później ma wypadek, więc nie ma co wymieniać klocków hamulcowych, bo to i tak nie pomoże."

Ja rozumiem, że bez rys się nie obejdzie, ale to chyba nie znaczy, że mam nic nie robić, żeby zapobiec ich powstawaniu? Nawet pobieżna lektura tego podforum dała mi takie wątki jak "Jak przewozić", "Jak przechowywać"...
Po trzecie, Oglądnij sobie Star Wars, i zobacz sobie jakie zbroje nosili szturmowcy. to nie była ekipa cleanersów WC, to byli szturmowcy!
Cieszę się ich szczęściem, ale nie rozumiem adekwatności argumentu :)
No i po czwarte, jest tylko jedna sprawdzona metoda na to, by zbroi nigdy nie uszkodzić lub zarysować. Szklana gablota, patrzeć nie dotykać.
Pozostając nadal przy terminologii samochodowej, tego trabanta już mam, i jeździć nim chciałbym :)
Po piąte, przecież jest to zbroja typu FX, czyli taki "trabant" wśród mercedesów....
Bez obrazy kolego, ale dziś to już chyba nikt nie podnieca się tak bardzo zbroją tego typu, i dziwie się że przy takim wyborze zbroi ANH ktoś jeszcze kupuje to. Te zbroje nie powinny być akceptowanie w 501st....
Zobaczyłem aukcję, zrobiłem mały research, przeczytałem, że podobnież nosi to 90% Legionu, więc kupiłem. Trudno, przepadło. Na doniczkę czy kajak tego nie przetopię :D
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: SID »

A może ta zbroja jest wykonana z latexu :lol: albo złożona przez kowala :D .
Po prostu spróbuj z piłować lub wymienić na nowe połączenie nitowe.
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

Ok, jeszcze raz: Szanowny SIDzie, było, nie było, w pierwszym poście napisałem wyraźnie, że wszystko dostałem posklejane na rzepy. Meaning, żadnych nitów :) Nitować to ja dopiero będę - stąd te pytania. A spiłowanie jest opcją, rzecz jasna :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Falcon »

Może pokombinuj z nitami skręcanymi - są znacznie mniej inwazyjne dla otoczenia, ale mniej kanoniczne
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

O, ładne, ładne :)

A biorąc pod uwagę że to jest FX, to akurat nity ze sznytami to będzie najmniejszy pretekst żeby się przyczepić :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”