"Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

"Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

Witam wszystkim panów i panie (widziałem co najmniej jedną :))

Niedawno nabyłem drogą kupna zbroję szturmowca - nic specjalnego, zwykły przaśny FX, i w związku z tym chciałbym zasięgnąć fachowej opinii od polskiego 501-go :)

Po pierwsze, zacząłem powoli kleić poszczególne elementy (wszystko dostałem posklejane na rzepy, włączając w to ochraniacz na kolana) - czy jeżeli połączę poszczególne fragmenty zbroi nitami w wymaganych miejscach, to czy nie będą one ocierały od środka o moje ciało/inne elementy zbroi (chodzi mi przede wszystkim nity na pasie)?

Po drugie, zbroja FX to wiadomo, duży hełm. O ile się orientuję, od "przeciętnego" szturmowca jestem nieznacznie wyższy (mam 182cm wzrostu), więc ów hełm będzie w porównaniu z moją posturą za duży. A więc, prawdopodobnie czeka mnie zakup hełmu. Więc pytanie moje brzmi: Jak oceniacie jakość i dokładność tego hełmu? Widzę, że ma asymetryczne ślepka, więc chyba nie jest tak źle, prawda? :)
(Mam tylko nadzieję, że będzie pasował kolorem do FXa :roll:)

A jeżeli nie ten hełm, to może ten zestaw?

Po trzecie, skąd mogę do tego nabyć/zrobić tani E-11? :twisted:
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Jok »

Hełm FX jest fatalny. Wlasnie przez swoja symetrycznosc. Jedyne co mozesz z nim zrobic to wymienic w calosci. Z tego co wiem cała reszta zbroi jest jeszcze akceptowalna w Legionie. Bo rozumiem ze chcesz sie dolaczyc?

Za miast szukac nowego garnuszka na e-bayu radze sprawdzic polski ogródek: http://polish-garrison.pl/forum/viewtop ... &start=150
helm jest tej produkcji jest naprawde super - wiem bo sam zakupilem wersje Black Hole. Wiec nie czekaj, pisz PM

Swoja droga jaki teren okupujesz w Polsce szturmowcu?;)

Co do E-11 tez lada moment bedzie robiona w Polsce :) w calosci ;)
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

Jok pisze:Hełm FX jest fatalny. Wlasnie przez swoja symetrycznosc. Jedyne co mozesz z nim zrobic to wymienic w calosci.
Jak miałem honor napomnieć, owszem, mam zamiar wymienić hełm FX w całości (aczkolwiek zupełnie nie rozumiem zarzutu o symetryczności - wiem, że pierwowzory były asymetryczne, ale pancerz to nie twarz, żeby być asymetryczny :) )
Z tego co wiem cała reszta zbroi jest jeszcze akceptowalna w Legionie. Bo rozumiem ze chcesz sie dolaczyc?
Z dołączeniem do polskiego oddziału miałbym pewne zasadnicze trudności :roll:
Zamiast szukac nowego garnuszka na e-bayu radze sprawdzic polski ogródek: http://polish-garrison.pl/forum/viewtop ... &start=150
helm jest tej produkcji jest naprawde super - wiem bo sam zakupilem wersje Black Hole. Wiec nie czekaj, pisz PM
O. To wygląda ładnie. Ale, czy będzie pasowało odcieniem bieli do zbroi FX?
Swoja droga jaki teren okupujesz w Polsce szturmowcu?;)
Wirtualny :D

Aktualnie mieszkam w Glasgow, UK 8)
Co do E-11 tez lada moment bedzie robiona w Polsce :) w calosci ;)
Dosssskonale :twisted:

A propos, dwie ciekawostki:
Jeżeli ktoś chce jeździć na motocyklu w zbroi szturmowca, to powinien kupić to.
i
Szturmowcy z włókna węglowego :)
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: MrFett »

Kolega nie pytał o hełm FX tylko o hełm zamieszczony w linku :P
W każdym razie - tak jak Jok napisał - zainteresuj się polskim hełmem. Co do koloru to różnie bywa niestety i FX często odstają kolorem od innych hełmów.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Jok »

Jak miałem honor napomnieć, owszem, mam zamiar wymienić hełm FX w całości (aczkolwiek zupełnie nie rozumiem zarzutu o symetryczności - wiem, że pierwowzory były asymetryczne, ale pancerz to nie twarz, żeby być asymetryczny )
o ile sie orientuje, zbroje równiez sa , a przynajmniej powinny wykazywac pewna asymetrycznosc - np napiersnik. O ile sie tez nie myle w FX naramienniki rowniez nie sa rewelacyjne i warto by nad nimi popracowac

Zarzuty o symterycznosci helmow i sam kiedys nie rozumialem. az do momentu gdy zobaczylem dwa helmy w tym samym miejscu. Asymetryczne garnki naklada sie od boku, przekrecajac o 90 stopni na glowie. Dzieki temu helmy sa mniejsze, a wiec i trooper wyglada mniej karykaturalnie niz w symetrycznym, wielkim FX.

Co do roznicy odcieni, szczerze tego nie wiem. Najlepiej zapytaj twórce polskich hełmów.

A co do dolaczenia do polskiego oddzialu. Nie powinienes miec raczej problemow, mamy juz kilku trooperow na obczyznie, a paru nawet w Anglii :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Falcon »

Witam, skoro jesteś z UK, i szukasz taniej E-11 to uderz do http://www.doopydoos.com/star-wars-prop ... s-31-c.asp
Jak chcesz/ możesz poczekać to jakościowo znacznie lepsza bedzie robiona w PL
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

Jok pisze: Asymetryczne garnki naklada sie od boku, przekrecajac o 90 stopni na glowie. Dzieki temu helmy sa mniejsze, a wiec i trooper wyglada mniej karykaturalnie niz w symetrycznym, wielkim FX.
Aaa, więc to tak się je zakłada? Tak się zastanawiałem, jak ludzie wkładają mniejsze hełmy, jak mi ledwo głowa do FXa wchodzi :) Będę miał to na uwadze 8)

A poczekać na E-11 mogę, jak najbardziej.

Dobrze, to teraz zostało pytanie o nity: czy nie ocierają was one o ciało tudzież zbroję?
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: TD-1408 »

Ja nie mam żadnych problemów z nitami, nie ocierają. Jeśli chodzi o ocieranie nitów o plastik, to w zbroi nie ma takich miejsc by coś takiego nastąpiło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

Nie? A nity na pasie? Nie ocierają na pancerz ee... brzuszny? :)
Awatar użytkownika
Gorinetti
Polish Garrison Retired
Posty: 309
Rejestracja: 17 mar 2011, 19:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
TKID: 7935

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Gorinetti »

Ja mam tak polaczony pas i musze powiedziec ze masz racje - ocieraja

Wg moich obserwacji zbroja jest najbardziej narazona na obtarcia w trakcie niewlasciwego magazynowania w walizce. Proponuje oddzielac kazdy element folia :D
"The Empire has a legion of loyal soldiers that are in endless supply."
Obrazek

On Duty:
2011: x1
2012: x4
2013: x3
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: TD-1408 »

A kto powiedział że nity muszą ocierać ? I jakie to ma znaczenie ? Nie bardzo kumam temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

TD-1408 pisze:A kto powiedział że nity muszą ocierać ?
Prawa fizyki, szanowny panie. :) Jeżeli pod nitem będzie zbroja, to nit będzie o nią ocierał. "Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb." ;)
I jakie to ma znaczenie ? Nie bardzo kumam temat.
Jeżeli nit będzie ocierał o zbroję, to zrobi się szrama. Takie to ma znaczenie.
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: SID »

Ludzie jeśli tak pan myślisz to proponuje kupując buty owinąć w folię bo zelówka się zetrze :lol: ,jakoś w filmie to nikomu nie przeszkadzało to o co halo??????.
A jak pan boisz się o zbroję że się porysuje to (ubierz ją ,zamknij się w przezroczystym pudełku z kółkami i niech ktoś ciągnie a wszyscy będą podziwiać) :D
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: ARAKYEL »

Ręce z dala od tułowia FX to nie RS nie trzeba się tak z tym pieścić.
Awatar użytkownika
Kazeite
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:16
Lokalizacja: Glasgow, UK

Re: "Dopieszczanie" zbroi szturmowca

Post autor: Kazeite »

SID pisze:Ludzie jeśli tak pan myślisz to proponuje kupując buty owinąć w folię bo zelówka się zetrze :lol:
Czyli rozumiem że ty idziesz na hardkora - zamiast gąbek przyklejasz sobie tluczone szklo, czy jak? :roll:
Czy to takie dziwne że chcę ograniczyć dyskomfort i uszkodzenia związane z noszeniem zbroi?
jakoś w filmie to nikomu nie przeszkadzało to o co halo?
Czyli co, jakby ci się nit wrzynał w kolano to byś zostawił, "bo w filmie to nikomu nie przeszkadzało"?
A jak pan boisz się o zbroję że się porysuje to (ubierz ją ,zamknij się w przezroczystym pudełku z kółkami i niech ktoś ciągnie a wszyscy będą podziwiać) :D
Albo po prostu podkleję czymś ten nit i nie będzie o nic ocierał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”