Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Radek pisze:
YangObi pisze:
Wiesz, równie dobrze można rozmawiać o tym które święta są lepsze. Ja jednak jestem zwolennikiem wzorowania się na istniejących kostiumach. Co do NRJ z tym zawsze było wiele problem w RL i niestety nie sądzę, aby się to zmieniło. Mam nadzieję, że niebawem zasilisz nasze szeregi i będziesz chciał być członkiem Ossus Temple.
Nie chce nic mówić ale nieco przeczysz sam sobie bo z jednej strony chcesz się wzorować na istniejących kostiumach, a te są w sporej cześć oficjalnych artów z tego okresu czarne a z drugiej nie chcesz zakazać tego koloru, wiec gdzie tu wzorowanie sie na istniejących strojach z danego okresu? Gdyby zakazać czarnych szat to poza typowymi Jedi o OR i NR różnica była by tylko w pasach i to nie we wszystkich przypadkach. Poza tym co jeśli ktoś w swojej szacie chciałby mieć corelioanska kamizelkę która tradycyjnie jest czarna?
Widzę, że się nie rozumiemy. Ja nie mam nic przeciwko kostiumowi np: Zekk'a który jest czarny, ok wzorujesz się na nim i robisz jego kostium. Jestem natomiast przeciwnikiem kostiumów Czarny Generic Jedi, a argumentacja często przy takim kostiumie jest "Bo tak chcę". Fajnie, że ty do takich osób nie należysz bo widzę, że znasz okres NEJ i dalej. Natomiast różnica jest duża, nawet gdyby zakazano. Przede wszystkim możliwość noszenia blasterów z kaburami, kamizelek i kurtek. I właśnie tak jak mówisz dla przykładu Koreliańska kamizelka czy klasyczne spodnie Korelian. Dodatkowa różnica to buty, w ORJ nie można używać czarnych, w Klasycznej Trylogii 90% osób nosiła właśnie czarne oficerki. Podsumowując, na razie jest to tylko i wyłącznie gdybanie kilku osób na forum RL.com, dodatkowo powiem, że niebawem mogą zmienić się trochę wymogi przy Generic Jedi OR i NR (ciebie chyba to już nie złapie). Chodzi o to, że kostium będzie klasyfikowany jako "Saga" (Film + TV) lub EU (Książki, komiksy, arty).
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: New Republic Jedi

Post autor: Xav Kasjel »

Skoro szykują się takie zmiany, to ja mam pytanie. Czy taki strój po drobnych modyfikacjach przejdzie:
Obrazek

Długość do kostek (tak jak na zdjęciu). Kolor główny brązowy, ale tabardy i obi w odcieniu jasnym (jakiś piaskowy lub szary). Tunika wewnętrzna też jasna.

Pas oczywiście klasyczny (tutaj ukłon w stronę YangObiego :D )

Jeśli taka kombinacja przejdzie, to waszym zdaniem lepiej ją zgłaszać jako Old Republic, czy jako NEJ?

I jeszcze jedno, czy tabardy z tyłu mogą się łączyć w jeden pas materiału (od pasa w dół), a rozchodzić i rozchodzić w literę V (od pasa w górę). Z przodu tak jak na zdjęciu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Możesz bez problemu taki kostium zrobić. W takim układzie starał bym się o stworzenie kostiumu Old Republic Jedi. Co do pasa to obecnie kończę dla wedge'a to będzie można zobaczyć efekt. Tabardy z tyłu tak jak mówisz w litere "V" natomiast mogą sięgać tylo i wyłącznie do pasa obi. A jeżeli chcesz aby za niego wystawały to niestety muszą być 2 sztuki.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: New Republic Jedi

Post autor: Xav Kasjel »

Rozumiem, czyli to mogą być albo takie dwa "szale" przerzucone przez ramiona i przepasane obi i pasem, albo z przodu dwa a z tyłu V. W takim układzie mam kolejne pytanie, jaki jest "system mocowania" tabardów V. Czy w czasie normalnego chodzenia nie wychodzi on zza pasów?
Widziałem też, że niektórzy przytwierdzają sobie tabardy na ramionach na stałe nicią lub na jakieś rzepy, żeby nie spadały z ramion. Czy to jest w ogóle dopuszczalne i jak to wszystko wygląda w praktyce?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: sternik »

Jak widaćna tym zdjeciu
Obrazek
między pasem skórzanym a tabardami jest coś na kształt pasa z tego samego materiału co "szelki"
Ja w swoim i Carmen przyszyłem "szelki "do tego pasa .Zapobiega to rozsówaniu się szelek na boki a zakłada sie jak kamizelkę . Pas łączący szelki jest zapinany z boku na rzepy dzieki temu można go łatwo regulować jak obiad był za obfity :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: New Republic Jedi

Post autor: Xav Kasjel »

Dzięki! Bardzo mi to pomogło. Kolejny problem rozwiązany. Jeszcze tylko nad tuniką wewnętrzną muszę pomyśleć, żeby pasowała do ogółu, bo w pierwowzorze jest coś a'la rozciągnięty T-shirt, ale to chyba raczej nie przejdzie :) w ogóle konieczne są długie rękawy w tunice wewnętrznej, czy można to jakoś obejść?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Xav Kasjel pisze:Dzięki! Bardzo mi to pomogło. Kolejny problem rozwiązany. Jeszcze tylko nad tuniką wewnętrzną muszę pomyśleć, żeby pasowała do ogółu, bo w pierwowzorze jest coś a'la rozciągnięty T-shirt, ale to chyba raczej nie przejdzie :) w ogóle konieczne są długie rękawy w tunice wewnętrznej, czy można to jakoś obejść?
Przy Old Republic raczej powinno być z rękawami. A coś a'la T-shirt to możesz na ulice założyć. Ostatnio właśnie jakaś pseudo moda się zrobił wśród legionistów na to. Ja przy swoim Anakinie mam normalnie szytą tunikę wewnętrzną. Natomiast jeżeli nie chcesz to polecam tak jak mam w przypadku Hett'a czyli koszula z długim rękawem i golfem.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: New Republic Jedi

Post autor: Xav Kasjel »

Mam ciekawą koszulę płócienną w całkiem dobrym kolorze, tyle że ma guziki z drewna i wymaga pewnych poprawek, więc zastanawiam się czy nie lepiej w ogóle wszystko uszyć od podstaw i nie bawić się w półśrodki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

proponuje uszyć. Dużo lepiej to wygląda.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: New Republic Jedi

Post autor: Nero »

Też nie rozumiem tych akcji z chodzeniem na łatwiznę przy szyciu stroju. Brakuje jeszcze, żeby do zewnętrznej tuniki wszywali do środka same rękawy i kołnierz wewnętrznej : P Jak się wydaje już te kilka stów na materiał i szycie to co za różnica wydać trochę więcej na całość...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

No to szata już jest u mnie w domu jednak wymaga jeszcze kilku przeróbek, a le to już zrobię u jakiegoś krawca w Katowicach. Przede wszystkim chce wydłużyć tabardy i przerobić je na takie jak miał Luke w RotJ, druga sprawa już czysto kosmetyczna, czyli wszycie większej ilości zatrzasków żeby tunika zewnętrza ładniej się układała. Dzięki uprzejmości Joka pas jest również gotowy i pezentuje sie tak jak na zdjeciu, a tak planuje umiescić na nim dodatki
DSC00918.JPG
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

Z racji tego, że starforce coraz bliżej, szata poszła do ostatniej poprawki u krawcowej i teraz czas na buty. i tu moje pytanie bo według mnie te jak najbardziej by się nadawały ale chciałem się jeszcze upewnić przed zakupem, co o nich myślicie? A druga sprawa czy kapsułki żywnościowe muszą być identyczne z tymi w filmie, chodzi mi czy tylko i wyłacznie z tych samych długopisów
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Co do butów - do oficerów ani to rebelianckich ani imperialnych by te buty nie przeszły. Co do Jedi - mozliwe.
Sprawa z kapsułkami - ale te cienkopisy zostaly przez jednego z przyszlych Jedi juz namierzone :D
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

Tak patrzę na standardy i je niby spełniają
Brown or Black Boots kolor pasuje
Leather or leather są skórzane
must rise at least to the calf, sięgają mi do kolana
No rubber boots allowed. Jak wyżej
No visible laces sznurówek też nie mają, a zamek jest niewidoczny
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Radek pisze: No visible laces sznurówek też nie mają, a zamek jest niewidoczny
To tyczy sie rownież zapięć, szwów, przeszyć, zatrzasków etc etc. - a te widać. Wiec a) obcinasz zapiecia b) ukrywasz je jakoś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”