Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

akurat odpruć ten zatrzask na samej górze to nie jest problem albo go jakos zamaskować
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: New Republic Jedi

Post autor: Xav Kasjel »

Jeśli chodzi o kapsułki żywnościowe, to w dobrych sklepach z art. pap. można znaleźć modele nadające się do użycia. Do malowania polecam farby do modeli (najlepsze są te do malowania figurek z bitewniaków). Po zamalowaniu całej skuwki dobrą farbą bazową wystarczy nałożyć jedną warstwę "krasnoludzkiego mosiądzu" lub "elfiego srebra" czy czegoś w tym stylu i efekt jest ok. Największy problem jest z dolną "zatyczką". Mocowanie na klej nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale niestety na razie nie odkryłem lepszego... Uwaga, należy pytać nie o cienkopisy, a o pióra kulkowe.
Dostępne w Polsce modele, które udało mi się namierzyć to:

Staedtler Cool Roller (nie miałem problemu z nabyciem 8 sztuk. Cena w Warszawie to 8 zł/szt.)
Obrazek
Obrazek

Staedtler silver ball (atrakcyjna cena - poniżej 3 zł - ale niestety znikoma dostępność. Zamówiłem przez internet 10 szt., po czym zostałem poinformowany, że dostawa do Polski spodziewana jest dopiero we wrześniu, a może i jeszcze później)
Obrazek

Staedtler Liquid Point 7 Rollerball Pen (to jest najbliższe oryginału, ale i najdroższe rozwiązanie. Sztuka kosztuje ponad 11 zł, a dostępność na polskim rynku jest znikoma. Szansa na upolowanie co najmniej 8 sztuk jest obecnie raczej nikła).

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Jesli chodzi o kolorki to jak mniemam chodzi Ci o:
Obrazek

Obrazek

Osobiscie zamiast mithril silver rade urzyc boltgun metal:
Obrazek

na kapsułkę ciemniejsza, a na jasniejsza - srebrny lakier w sprayu - efekt jest zdecydowanie lepszy niz kladzenie "reczne" pedzelkiem.

Radku - farbki zlapiesz bezproblemu w Bardzie na Kościuszki i w Dragonie w Silesji ;)
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

tak jeszcze przy okazji dwie fotki co prawda były robione na szybko przed zaniesieniem szaty do krawcowej przez to lekko w klimatach sweet focia w lustrze ale dające mniej więcej pogląd jak będzie wyglądać efekt końcowy

odwróciłem zdjęcia aby nie były lustrzane
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 1:16 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Wszystko prezentuje się całkiem spoko. Szata i pas ładnie ze sobą wyglądają. Co do kabury to ujdzie, jednak proponuje zmienić z pistoletu na blaster, bo obecnie to wygląda jak byś włożył zwykły pistolet na kulki, ale rozumiem, że to zdjęcie poglągowe. Mam nadzieję, że uda się wszystko skończyć przed SF.

Co do butów, to niestety na moje wygląda to na buty gumowe ;/ Golin jako Garindan takie miał, niby skóra a jednak była to guma i wymieniał. Co do zatrzasku z tyłu to tak jak już Jok pisał dobrze by było to zniwelować.

Mnie na SF niestety chyba nie bedzie z powodu pracy, ale mam nadzieję, że razem z resztą Jedi będziecie się dobrze prezentować.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

wyglada super - co dokladnie zmieniasz?
swoja droga to odbicia lustrzane prawda?
Awatar użytkownika
Rav
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 232
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Rav »

Radek pisze:tak jeszcze przy okazji dwie fotki co prawda były robione na szybko przed zaniesieniem szaty do krawcowej przez to lekko w klimatach sweet focia w lustrze
Jok pisze:swoja droga to odbicia lustrzane prawda?

Mądrość na dziś: gdy robi się zdjęcia w lustrze są one lustrzanym odbiciem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

Jok pisze:wyglada super - co dokladnie zmieniasz?
swoja droga to odbicia lustrzane prawda?
tabardy chce przerobić na takie jakie miał Luke w RotJ bo te obecne obiego które mam są nieco za krótkie i tak połączone z obi ze zakalanie tego to jest masakra, zastanawiam sie też czy nie zrobić ich lekko ściętych na końcach tak jak ostatnio Imrageth zrobił, poza tym dodać jeszcze kilka zatrzasków aby ładniej sie układała i nie rozchodziła bo obecnie jest tylko na górze spinana jednym. Tak to jest foto lustrzane
YangObi pisze: jednak proponuje zmienić z pistoletu na blaster, bo obecnie to wygląda jak byś włożył zwykły pistolet na kulki. Co do butów, to niestety na moje wygląda to na buty gumowe
pistolet jest jak najbardziej gwiezdno wojenny tego samego modelu używał Greedo tylko, że skrócona lufą i antenką na zamku, wiec samego pistoletu nie zmienie, jedyne co planuje dodać w bliżej nie określonej przyszłości to lunetę jak znajdę jakąś fajną i wtedy pewnie zmienię kaburę na bardziej dopasowaną bo chwilowo to nie ma sensu jesli nie wiem jaki będzie montaż lunety. Buty to jak najbardziej skóra, specjalnie sprawdzałem bo będę ich używać też w innych celach.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Moze przerob caly pistolet na ten blaster?
Obrazek

do zdjec z blasterem w reku bedzie lepiej ;)

Ravik z tego co pamietam Radek jest chyba leworeczny wiec nie bylem pewny jak sobie to wszystko poukladal - czy klasycznie czy dla leworecznego.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

praworęczny jestem, poodwracałem teraz zdjęcia tak aby wyglądały tak jak ma być, a co do blastera to bardziej coś na tą modłę bym chciał,http://simage1.sportsmansguide.com/adim ... 995_ts.jpg tylko ze z nieco mniejsza lunetą i przesunięta w bok. No i dorobić jakiś fajny emiter do niego bo bez problemu można zdjąć końcówkę lufy i muszkę. Nie chce ucinać lufy bo za dobrze mi się z niego strzela w wolnych chwilach, a to co che zrobić da się bez ingerencji w mechanizm
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Radek pisze:pistolet jest jak najbardziej gwiezdno wojenny tego samego modelu używał Greedo tylko, że skrócona lufą i antenką na zamku, wiec samego pistoletu nie zmienie, jedyne co planuje dodać w bliżej nie określonej przyszłości to lunetę jak znajdę jakąś fajną i wtedy pewnie zmienię kaburę na bardziej dopasowaną bo chwilowo to nie ma sensu jesli nie wiem jaki będzie montaż lunety. Buty to jak najbardziej skóra, specjalnie sprawdzałem bo będę ich używać też w innych celach.
Jeżeli tak to ok, bo na tych zdjęciach wyglądało to jak zwykły pistolet. Co do lunety to na allegro poszukaj, ja do strzelby tuskeńskiej znalazłem za 19 zł. Montaż na klej i śróbę. Z lunetą będzie się duzo lepiej prezentować. Zrób jeszcze fotki samego blastera jak możesz. Jeżeli lufa jest zmodyfikowana to porponuję podciąć kaburę tak aby było to widać, a zmodyfikuje ci jąą i nie będzie wyglądać jak policyjna ;P
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

Zdjęcie samego pistoletu masz na pierwsze stronie tematu. Co do lunety to chce ją zamontować na szynie żeby dało się ja wygodnie demontować.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: YangObi »

Co do blastera to ok, ale polecam przy takim układzie lufy odsłonić ją w kaburze. Czyli odciąć trochę z dołu.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: New Republic Jedi

Post autor: Jok »

Jestem tego samego zdania. Wszystkie bronie - czy to DL-44, czy E-11 czy DH-17 wystaja z kabury. Dobrze bedzie jak i Twoja bedzie widoczna, ze to nie tylko zwykly pistolet.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: New Republic Jedi

Post autor: Radek »

kabura na pewno będzie do wymiany, jak tylko zmodyfikuje pistolet, no i jak znajdę dobrego kaletnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”