Xav Kasjel - Jedi Knight

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Obi Wan Kenobi »

Ok.

Tego typu post to mały krok dla usera, a duży skok dla moderatora w kwestii zarobienia ostrzeżenia. ;) Naucz się przyjmować reprymendę z powagą i godnością i oducz się tego, że musisz mieć ostatnie słowo - zwłaszcza jeśli jest to po prostu "ok". ;) - dop. XO
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Czas na mały update tematu.
Wizyta u krawcowej umówiona na poniedziałek, więc mam nadzieję, że wówczas temat stroju ruszy znacznie szybciej :)

Żeby nie było, że w tym czasie próżnowałem, załączam kilka zdjęć kabur do pasa Jedi. Brązowy mandatownik w zasadzie nie był przerabiany, ale ładownice były w bardzo jasnym kolorze, więc postanowiłem to szybko zmienić. Trochę moczenia w wodzie i suszenia suszarką pozwoliło pozbyć się brudu i uzyskać miejscami ciekawą "fakturę". Później w ruch poszła pasta do butów (czarna) i druciana szczotka. Efekt jak na zdjęciach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6116
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Jok »

Ojej. ładownice do mosina :/ Osobiscie bardzo ich nie lubie, a i Tobie radze je wymienic. Dlaczego?:
a) nie było takich w filmie
b) sa strasznie pospolite
c) sa niezbyt pojemne.

Radze osobiscie wymienic na takie: http://allegro.pl/stara-ladownica-torba ... 06881.html
chociaz ta tez jest bardzo fajna:
http://allegro.pl/ladownica-skorzana-i2361799269.html
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Mały update po wizycie u krawcowej:

Na płaszcz potrzeba 5,5 m materiały, na tunikę też 5,5m.

Problem polega jednak na tym, że ze względu na moje wymiary (długość ramion itp) uszycie płaszcza z koła będzie stanowiło problem, ponieważ materiał na "beli" ma max 160 cm szerokości. Oznacza to, że wykrojenie płaszcza z jednego kawałka materiału jest praktycznie niemożliwe. Trzeba będzie zszywać ze sobą dwa kawałki, co doprowadzi do powstania szwu na plecach, albo wykroić płaszcz tak, że powstaną szwy na ramionach. Jest jeszcze opcja doszycia materiału na wysokości mankietów rękawa, co powinno wydłużyć całość, ale płaszcz nie będzie wówczas wyglądał obszernie.

Czy opcja ze szwem na plecach przejdzie? Na razie na wykrojach i zdjęciach widziałem szwy po bokach, albo opcję z wszywanymi rękawami. A co na to kanony?

Mam jeszcze pytanie dotyczące materiału. Początkowo planowałem zrobić wszystko z lnu (tunika z jasnego, a płaszcz z brązowego). Okazuje się jednak, że lniany płaszcz strasznie się gniecie. Czy przejdzie np płaszcz z wełny albo z weluru? Dzisiaj widziałem próbkę płaszcza welurowego i po wyjęciu z pralki nie było na nim żadnych zagnieceń.

Z góry dzięki za pomoc :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison GML / Eagle Base
Posty: 5106
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

- Co do tuniki z lnu, jak najbardziej będzie to dobry wybór. Będzie dobrze wyglądać.

- Materiał na płaszcz. Wełna i welur pasują, wełniany wiadomo będzie bardziej obszerny i będzie wyglądał na "lejący się" bo takie materiały najlepiej się prezentują na płaszcze. Ma on swój ciężar co dodatkowo dodaje efekt. Nie proponuje jednak płaszcza prać w pralce, za kilka złotych polecam pralnie chemiczne w CH. tam Ci go nie zniszczą i będzie dobrze przygotowany na trooping.

- Co do szycia to prosił bym o ile masz możliwość o pokazanie każdej opcji, w sensie na zdjęciach jak masz jakieś z filmu czy coś. Wtedy postaram Ci się doradzić, aby było jak najlepiej.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Mam taki tutorial, który opiera się teoretycznie na replice płaszcza Obi-Wana z Ep III. Tam wyraźnie widać, że na plecach jest szew:

http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=36267

Szew na plecach widać też w Ep I gdy Obi Wan jest odwrócony plecami:

Obrazek

Czy płaszcz z tego tutoriala przejdzie? Teoretycznie jego twórca jest chyba członkiem RL :) ale wolę spytać.

Jak to jest z tymi "kieszonkami" na rękawy na ramionach takie coś jest akceptowane? Bo nieźle to wygląda i dzięki temu wszystko się dobrze układa.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2480
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: sternik »

To jest oficjalny tutorial na str.RL który nie został przez nikogo skrytykowany wiec nie powinno być problemu z akceptacją .
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

I to jest bardzo dobra wiadomość :) Postaram się jeszcze w tym tygodniu ruszyć na poszukiwanie materiału. Mam kilka namiarów na hurtownie tkanin, ale jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone miejsca to będę wdzięczny za pomoc.

Słyszał ktoś może coś o jakości tkanin w Wólce Kosowskiej? Cenowo są mooocno konkurencyjne, ale nie miałem jeszcze okazji przekonać się na własne oczy co do ich jakości :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Dzisiaj odwiedziłem pierwszy z listy sklep z tkaninami. Metr bieżący lnu na tunikę w cenie 25-35zl, wełna na płaszcz 150zl za metr (wydaje mi się, że to dużo. Ma ktoś jakieś dane na ten temat?)

Zastanawiam się czy lniany płaszcz jest dopuszczalny? Co prawda bardziej się gniecie, ale ma fajniejszą fakturę niż wełna lub welur.

W niedzielę ruszam na dalsze materiałowe łowy. Jeśli ma ktośnamiary na sprawdzone sklepy z tkaninami w Warszawie lub okolicach, będę wdzięczny za informację.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sythriel
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2012, 13:51
Lokalizacja: Millenium Falcon

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Sythriel »

Za dużo Xav. Za 6,5 metra wełny na płaszcz dałem 300 zł. polecam ci przejechać się do hurtowni z tkaninami a nie do sklepu z tkaninami. tam sprzedają większe ilości naraz. Za 10 metrów dasz 200 zł. Niestety w mojej okolicy hurtowni nie ma. Len na tunikę kosztuje dobrze. Płaciłem 42 zł za metr.
"Nie dziwki, nie koks, nie kreatyna...
Moc zrobi z ciebie sk***ysyna!
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison GML / Eagle Base
Posty: 5106
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Cena zdecydowanie zabójcza. Teraz jest letni sezon więc te materiały "wełniane" powinny być tanie.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Ten sklep jest teoretycznie najtańszy w okolicy (może nie ma tam innego). Do hurtowni jadę w weekend zobaczę, co mi się uda tam upolować.

A czy w ostateczności płaszcz lniany przejdzie?

Tak z innej beczki. Krawcowa mowila, że na płaszcz powinno starczyć 6 m tkaniny. Z kolei z obliczeń w tutorialu wynika, że powinienem zakupić ok 9 m. Czy 6 m to nie za mało jak na oberny płaszcz na 190cm?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison GML / Eagle Base
Posty: 5106
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Wydaje mi się, że to może być za mało niestety. Co do płaszcza lnianego, wg mnie lepiej wydać więcej i zrobić coś lepszego. Myślę, że spokojnie udało by się z nim zarejstrować.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Nero »

Oczywiście, że za mało. U ciebie 8 m to minimum.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Na płaszcz zakupię na wszelki wypadek 10 m, a na tunikę myślę, że powinno starczyć 7-8m.

Znalazłem coś takiego na allego, czy tego typu tkanina Waszym zdaniem nadawałaby się na płaszcz?
http://allegro.pl/filc-welniany-tkanina ... 1229.html#

A coś w tym stylu na tunikę?
http://allegro.pl/mg-d3tk1-tkanina-kost ... 19140.html
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”