Xav Kasjel - Jedi Knight

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Nero »

Jest trudno ocenić tkaninę nie pomacawszy jej. Z filcem bym uważała, bo potrafi być sztywny. Najlepiej by było, gdybyś poprosił o przesłanie próbki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Właśnie przesłałem zapytania o możliwość uzyskania jakiejś próbki tkanin. Zobaczymy czy moje sztuczki Jedi podziałają :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Część próbek wysłana pocztą. W międzyczasie znalazłem jednak sklep, w którym można kupić wszystko, czego mi potrzeba :) No i jest jeszcze allegro:
http://allegro.pl/made-in-italy-prawdzi ... 85340.html

co sądzicie o takiej wełnie? Cena 58 zł za metr bieżący jest już chyba w miarę rozsądna...
http://sklep.textilmar.pl/jesienzima-20 ... p-907.html

Zastanawiam się też nad rodzajem lnu na tunikę. Jaka kolorystyka jest bardziej wskazana dla Jedi:

taka:
Obrazek

taka:
Obrazek

Czy taka:

Obrazek

Ten ostatni len, jest z domieszką wiskozy, dzięki czemu się tak nie gniecie :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Nero »

Wyglądają podobnie jak mój, więc powinny się nadawać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

No i zamówienie poszło:

Wełna taka:
Obrazek

a len taki:
Obrazek

Mam nadzieję, że będzie się to dobrze nosić :)

Mam jeszcze pytanie dotyczące tuniki wewnętrznej.

Po pierwsze, czy przejdzie coś takiego:
Obrazek

Jeśli nie, to mam lnianą koszulę ze stójką, która chyba by się nadawała, po wprowadzeniu małej modyfikacji przy rękawach.

Druga sprawa, to czy przejdą takie hmm karwasze:
Obrazek

Obrazek

Coś w tym stylu miała Ashoka i Ki Adi Mundi, ale nie wiem, czy przeszłoby coś takiego jako rękawy tuniki wewnętrznej wychodzące spod rękawa tuniki zewnętrznej?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Jeżeli chodzi o wewnętrzną to przejdzie, jednak ja jestem zwolennikiem pełnej tuniki wewnetrznej. Co do karwaszy to niestety nie ma takiej opcji niestety, tylko wersja TCW wchodziła by w grę.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Radek »

Yang a po tej zmianie standardów to chyba już nie ma rozróżnienia na jedi OR jedi NR Jedi TCW jedynie w przypadku konkretnych postaci. Przynajmniej ja tak rozumiem jak czytam te nowe standardy i tam nic nie jest napisane aby karwasze były zabronione w jakikolwiek sposób, wiec chyba mogły by przejść.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

TCW to oddzielna kategoria, i te właśnie postacie charakteryzują "karwasze klonów". Przy zwykłych generic Jedi coś takiego nie wchodzi w grę, tak samo jak ze standardów wypadły niestety blastery ;/ Szkoda bo typowi NRJ fajnie z nimi wyglądali.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Ok. Dzięki za info. Już wszystko jasne. Czekam tylko na odbiór materiału, który w poniedziałek lub wtorek powinien już być, a później już tylko szycie :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Radek »

YangObi pisze:Przy zwykłych generic Jedi coś takiego nie wchodzi w grę, tak samo jak ze standardów wypadły niestety blastery ;/ Szkoda bo typowi NRJ fajnie z nimi wyglądali.
Według mnie to ze nie ma ich wymienionych w standardach to nie znaczy ze zostały zakazane, bo to chyba masz na myśli. Z tego co przeglądam te standardy to jedyne rzeczy jakie przy generic Jedi nie można używać to czerwone ostrza, niskie buty, za krótkie tabardy, neonowe kolory i t-shirty. W ogóle wygląda na to jak by chcieli w tych standardach wymienić elementy strojów charakterystyczne dla Jedi w każdych epokach, poprzez które stroję są rozpoznawalne, a dodatki zostawiają już w gestii twórców. Wiec nie wiedzę nic złego ani w blasterach ani w karwaszach zwłaszcza ze w TCW były używane przede wszystkim elementy pancerzy klonów a takie skórzane lub z innego materiału były spotykane we wszystkich epokach.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Radek pisze:
YangObi pisze:Przy zwykłych generic Jedi coś takiego nie wchodzi w grę, tak samo jak ze standardów wypadły niestety blastery ;/ Szkoda bo typowi NRJ fajnie z nimi wyglądali.
Według mnie to ze nie ma ich wymienionych w standardach to nie znaczy ze zostały zakazane, bo to chyba masz na myśli. Z tego co przeglądam te standardy to jedyne rzeczy jakie przy generic Jedi nie można używać to czerwone ostrza, niskie buty, za krótkie tabardy, neonowe kolory i t-shirty. W ogóle wygląda na to jak by chcieli w tych standardach wymienić elementy strojów charakterystyczne dla Jedi w każdych epokach, poprzez które stroję są rozpoznawalne, a dodatki zostawiają już w gestii twórców. Wiec nie wiedzę nic złego ani w blasterach ani w karwaszach zwłaszcza ze w TCW były używane przede wszystkim elementy pancerzy klonów a takie skórzane lub z innego materiału były spotykane we wszystkich epokach.
Owszem, nie ma tego wypisanego, lecz obecnie trwają rozmowy na temat blasterów i niestety ich najprawdopodobniej nie będzie. Sam niestety ubolewam nad tym, że złączono wymogi Genericów co wg mnie jest głupotą bo właśnie w dużej mierze blastery i dodatki charakteryzowały NRJ. Wcześniej była zbyt duża dowolność przy kostiumach NRJ. Jeżeli czegoś nie ma w wymogach to nie znaczy, że jest to dozwolone. Bo równie dobrze przy Tuskenach nie ma blasterów, a zdecydowanie mogli by je nosić. Lub też przy Jedi nosić 4 miecze świetlne i obwiesić się nimi jak choinka :D

Co do karwaszy to tak jak isałem wstępnie są możliwe w wersji TCW. I zarówno Zbroja jak i Skórzane (Aksoka style). Te zaprezentowane materiałowe nie są dopuszczalne. Wtedy kostium podlega wymogą Generała Jedi TCW.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Ok, sprawa blasterów wyjaśniona przez LMO.

Blastery są dozwolone jako opcjonalne tylko i wyłącznie jeżeli spełnia się wymogi formalne. Blaster nie może być wliczany jako "opcjonalny" do wymogów formalnych.

Mam nadzieję, że teraz rozwieje to pytania odnośnie blastera. W tym tygodniu postaram się przetłumaczyć nowe wymogi oraz stworzyć temat z informacjami (swego rodzaju FAQ) odnośnie rycerzy Jedi.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

W związku z tym, że miałem ostatnio miałem pewne kłopoty z moim mieczem, musiałem zrobić nowy :)

Pierwszy miecz z niewiadomych przyczyn przestał świecić :( Obwód jest zamknięty, wszystko teoretycznie działa, ale dioda led nie świeci.

W związku z tym trochę wszystko zmodyfikowałem i zrobiłem nowy hilt. Po włączeniu jest dźwięk i wszystkie efekty poza światłem.

Wszystko wygląda tak (zdjęcia niestety w kiepskiej jakości):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: YangObi »

Bardzo fajna rękojeść.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Xav Kasjel - Jedi Knight

Post autor: Xav Kasjel »

Dzięki. Trochę się przy niej napiłowałem :) Ma ok 30 cm długości, więc chyba powinna przejść. Początkowo sądziłem, że covertec jest trochę za blisko końcówki, ale w sumie miecz będzie na pasie, a pas jest w stroju trochę wyżej niż pasek do spodni, więc wszystko powinno być w porządku.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”