ANH helmet - stunt

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

ANH helmet - stunt

Post autor: TK-1410 »

Na pierwszy rzut oka moznaby powiedziec, ze cala zbroja F/X jest doskonala. Jest to po czesci prawda, bo faktycznie zbroja F/X od szyi w dol prezentuje sie okazale, mozna nawet powiedziec, ze doskonale. Problem pojawia sie dopiero w momencie, gdy zwrocimy uwage na helm. Jest on wiekszy od pierwowzoru i tym samym nie jest 100% replika.

Rok temu bylem tym helmem zachwycony, ale wynikalo to z faktu, iz nie widzialem jakiejs znaczacej roznicy miedzy helmem F/X a ANH. Powiem wiecej, helm F/X bardziej mi sie podobal.

Po roku czasu doszedlem jednak do wniosku, ze faktycznie helm F/X jest zbyt duzy, nie pasuje do zbroi. Faktem jest, ze w tlumie, w przypadku, gdy mamy do czynienia z wieksza iloscia szturmowcow, noszacych helmy F/X nikt nie zwroci uwagi na ten szczegol. Jednak gdy na ten problem patrzy sie przez pryzmat "accuracy" sprawa wyglada zgola inaczej.

Wczoraj na liscie mailowej 501 jeden z czlonkow Legionu napisal, ze w tlumie szturmowcow ubranych od stop do glow w zbroje F/X, szturmowiec z helmem ANH wyglada glupio. Nie zgadzam sie do konca z tym stwierdzeniem, zreszta nie tylko ja. Po prostu w tym momencie taki osobinik wyglada jak "prawdziwy" szturmowiec otoczony "zwyklymii" szturmowcami.

Doszedlem do wniosu, ze musze zamowic helm ANH - stunt, gdyz bedzie on idealnie pasowal do zbroi F/X i w tym momencie bede juz w 100% 'rasowym' szturmowcem. Co tez uczynilem.

Od jakiegos czasu na rynku dostepny jest znakomitej jakosci helm ANH, wykonany przez tworce helmow stunt z ANH - Sheppertona. Moznaby powiedziec, ze na pierwszy rzut oka te helmy sa po prostu super i nie wieleby im do tego brakowalo, gdyby nie dwie rzeczy, po pierwsze cena wynoszaca 800$, a po drugie jakosc wykonania helmu od wewnatrz budzi pewne drobne zastrzezenia. Zdjecia wnetrza mozna zobaczyc na jego stronie.

W moim przekoaniu 800$ za helm to jest zbyt duzy wydatek, w szczegolnosci, gdy chcemy go uzywac publicznie, no chyba ze mialby stac sobie na polce jako ozdoba. Daltego tez razem z Raiderem postanowilismy, ze helm tej samej jakosci jesli nie lepszej, w dodatku za bardziej przyzwoita cene (500$), kupimy od Matta Gauthiera, ktory jest rekomendowany przez TK-409.

Helmy Matta sa naprawde kapitalne i mamy do czynienia w tym wypadku z prawdziwa replika. Jego dzielo mozna podziwiac ponizej (po lewej Shepperton, po prawej TE - Matta)

Obrazek


Czyz nie wyglada swietnie? A na dodatek, z tego co Matt mowi, ma identyczny polysk co F/X armor, dlatego pasuje do niego idealnie. Jak bedzie naprawde przekonamy sie juz wkrotce, gdy otrzymamy helmy.

Chcialem w kazdym razie zaprezentowac jak wygladaja szturmowcy w helmach ANH stunt, majac rowniez nalozona na siebie zbroje F/X (ten z lewej) lub tez zbroje MFX polaczona F/X (ten z prawej). Maja oni wprawdzie nalozony helm od Sheppertona, ale tak jak juz mowilem, nie czyni to zadnej roznicy, gdyz helmy od Matta wygladaja tak samo kapitalnie. Zdjecia ponizej maja tylko pokazac, ze helmy ANH - stunt pasuja idealnie do zbroi F/X.

Obrazek

Obrazek

Osobiscie bardzo bym chcial, zeby kazdy szturmowiec w Polish Outposcie mial wlasnie zbroje F/X razem z helmem ANH stunt, gdyz bylibysmy wtedy chodzacymi replikami, a nie jak ta reszta amerykanow co chodzi w zbrojach F/X od stop do glow, tylko dlatego, ze 90% czlonkow Legionu ma taka a nie inna zbroje.

Na Jedi-conie dziwilem sie dlaczego Niemcy maja "inne zbroje". Byc moze nie sa one tak dobrze odwzorowane jak zbroja F/X, ale przynajmniej ich helmy mialy zachowane oryginalne rozmiary.

Jestem bardzo ciekaw co myslicie o helmach ANH i o polaczeniu zbroi F/X z helmami ANH? :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2006, 19:41 przez TK-1410, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

ANH rules

Post autor: Raider »

Oczywiście w 100% zgadzam się z Mike'iem. Od pewnego czasu jestem ANH maniakiem, a kiedy zobaczyłem dzieło Matt'a nie wahałem się ani chwili dłużej. Chcę podkreślić, że nie kierowałem się ceną hełmu gdyż Matt (trooperexpert) posiada w swojej kolekcji również ANH Shepperton (zwany AA/SDS), który to zaoferowaツ mi za ok. $650-$700.
Przeglądałem wiele witryn, widziałem wiele zdjęć hełmu Matta, który jest wg mnie DOSKONAŁY w tym co robi. Powiem więcej - zdecydowałem, że zakupie hełm ANH tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem - mianowicie, kiedy będę przekonany, iż będzie to najlepsze cacko dostępne na świecie.
I jestem przekonany, że tę jakość zapewnia właśnie hełm Matta.

Przy okazji chciałbym dodać, że fotka przedstawiona przez Mike'a (POLECAM!), to zdjęcie przesłane właśnie przez Matta i jest porównaniem - po lewej stronie widzimy SDS, po prawej hełm, na który się zdecydowaliśmy (TE).

Do tego komentarz samego Matta:

"AA means andrew ainsworth (AA/SDS) and TE is
mine, trooperexpert.

I have an SDS here for sale. the same one you see in
those pics.. the AA is not made correctly. He may have
built them 30 years ago, but he cannot get them right
today...
"

Dla wyjaśnienia - "He may have built them 30 years ago [...]" - Andrew Ainsworth rzeczywiście dostarczył niemal 30 lat temu część kostiumów szturmowców na plan Star Wars, A New Hope.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 sty 2005, 17:18 przez Raider, łącznie zmieniany 1 raz.
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

A ja mam troszke z innej beczki pytanie. Co z hełmami pilotów TIE. Interesuje mnie czy ten Matt także tworzy hełmy dla pilotów, bo ten za 800 $ jest dlamnie nie dość ze za drogi to wyglada strasznie:(

edit by TK-1410:

Matt chyba nie tworzy helmow dla pilotow. Zgdzam sie z Toba, ze ten Sheppertona jest kiepski wizualnie. Dlatego Ci podalem namiary na Marka Corey'a, ktory moim zdaniem robi bardzo dobre helmy dla pilotow TIE i z pewnoscia bedziesz z niego zadowolony. :) Prosilbym takze o nie offtopikowanie. ;)
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

O co tyle krzyku?

Post autor: Raider »

Właśnie pomyślałem, że "niewtajemniczeni" czytają nasze wywody stukając się w czoło. Dlatego też postanowiłem poprzeć nasze słowa zdjęciami, które najlepiej zobrazują o co tyle krzyku.

Na początek porównanie hełmu FX (noszony przez większość członków 501st) i filmowego ANH SDS:

Obrazek

oraz szturmowcy w tej samej kolejności (szkoda, że jest między nimi spora różnica wzrostu. Gdyby osoba ubrana w FX była równa z tą po prawej, przekonalibyście się jak naprawdę wygląda tak duży hełm. Należy jeszcze zauważyć, że szturmowiec po prawej choć "accurate", przywdział zbroję matową, która nie jest tak efektowna jak jej "błyszczący" odpowiednik):

Obrazek

Pozdrawiam
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: O co tyle krzyku?

Post autor: TK-1410 »

Raider pisze:Należy jeszcze zauważyć, że szturmowiec po prawej choć "accurate", przywdział zbroję matową, która nie jest tak efektowna jak jej "błyszczący" odpowiednik):
Dokladnie, chyba ze ktos chce zrobic sandtroopera, wtedy matowa zbroja nadaje sie idealnie. :)
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

hełm

Post autor: TK-2791 »

Cóż, porównania i zestawienia tych hełmów faktycznie mnie przekonały, że FX jest 'way too big' miło będzie mieć wierny wielkością hełm. Niestety obawiam się, że do premiery EP3 to nie nastąpi z prostej przyczyny. Brak środków finansowych. Chyba, że uda mi się wyczyn TK-1410 i zainteresują się mną wszechobecne supermarkety w moim mieście gdzie będę mógł sobie dorobić. A narazie przy mojej tuszy i wzroście wydaje mi się, że F/X nie będzie tak źle wyglądał...

Narazie musze się wstrzymać, już pisałem co czeka mnie w najbliższych miesiącach (córeczka ;-), licencjat), koszta i priorytety, które odsuwają w pewnym stopniu moje zaangażowanie w Nasze sprawy.
Jednocześnie zapewniam Was, że nie pozostawię tej sprawy ad'acta ;-)

A swoją drogą ciekawi mnie dlaczego F/X został tak powiększony i skąd przywędrowały formy (pewne źródła podają, że to wina Niemców bo podobno F/X są kopią niemieckich zbroi)

Puściłem temat do czecha, który będzie robił zbroje na bazie F/X czy mógłby jeszcze na tym etapie zmienić rozmiar form hełmu, ciekawe co mi odpisze...
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Re: hełm

Post autor: TK-1410 »

TK-2791 pisze:Niestety obawiam się, że do premiery EP3 to nie nastąpi z prostej przyczyny. Brak środków finansowych
W razie czego mozesz zawsze sprzedac helm F/X i bedziesz mial juz polowe kasy uzbieranej :)
TK-2791 pisze:Jednocześnie zapewniam Was, że nie pozostawię tej sprawy ad'acta.
I to mnie cieszy najbardziej :)
TK-2791 pisze:A swoją drogą ciekawi mnie dlaczego F/X został tak powiększony i skąd przywędrowały formy(pewne źródła podają, że to wina Niemców bo podobno F/X są kopią niemieckich zbroi)
Sam sie nad tym zastanawialem. Mysle, ze F/X powiekszyli specjalnie, zeby byl bardziej uniwersalny, tak jak cala zbroja. Natomiast to co moge z cala pewnoscia powiedziec to fakt, iz te zbroje nie pochodza od Niemcow. Niemcy maja wlasna zbroje, odcieli sie i uniezaleznili od US. W koncu maja swoje Movie F/X, ich helmy maja prawidlowe wymiary, ale niestety nie sa dobrze odwzorowane.
TK-2791 pisze:Puściłem temat do czecha, który będzie robił zbroje na bazie F/X czy mógłby jeszcze na tym etapie zmienić rozmiar form hełmu, ciekawe co mi odpisze...
No ciekawe, ale mowiac szczerze to watpie, zeby mogl zonglowac rozmiarami.... Zreszta Czech nie zrobi helmu ANH takiego jak Matt.
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

Re: hełm

Post autor: TK-2791 »

TK-1410 pisze:
No ciekawe, ale mowiac szczerze to watpie, zeby mogl zonglowac rozmiarami....[/quote pisze:
z tego co wiem to może bo mówił mi, że wrazie czego zrobi dla mnie większe uda...

no i właśnie odpisał, że nie może tego zrobić z hełmem. Może natomiast zbudować nowe formy tylko musi mieć ten mniejszy hełm...

A tak BTW te hełmy są sprzedawane już złożone czy też jako KIT?
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

hełmy

Post autor: Raider »

Śliczne, lśniące i precyzyjnie złożone... :)
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

No i na pewno Czech nie uzyska takiej precyzji i nie zrobi tak dobrego helmu jak Matt po prostu go kopiujac. Obawiam sie, ze potem bedzie ktos mial lepszy helm, a ktos gorszy.

Poza tym jak chcialby go skopiowac nie rozbierajac go? :)

Podkreslam jeszcze raz - Matt robi najlepsze helmy tego typu na Świecie!
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

Post autor: Raider »

Patrzcie i płaczcie z zachwytu i zazdrości... ;)

Obrazek Obrazek

A New Hope on its way... :)
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Helm jest po prostu wspanialy! Juz sie nie moge doczekac na fotki mojego. :)

Wyglada zupelnie jak ten:

Obrazek

Wrazenie bedzie jeszcze lepsze, gdy bedziemy wszyscy razem w tych helmach :)
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

Post autor: Raider »

Witajcie,

Zebrało się tutaj już sporo zdjęć i opinii, więc pozwoliłem sobie rozpocząć nowy wątek: "ANH REVOLUTION..." podsumowujący "polowanie na idealny ANH". Serdecznie zapraszam.
ANH Raider, TK 2333
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”