Royal Guard Force Pike by Rif

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Royal Guard Force Pike by Rif

Post autor: Rif »

Krótki opis broni, którą zrobiłem na swój użytek.

Materiały: kurek od baterii łazienkowej, guma na rękojeść - 35 cm, kij niklowany zdobiony 124 cm, "coś" na ostrze - 11 cm.

Złożenie nie nastręcza większych trudności. Naciąga się gumę na pręt ;), następnie na końcówkę przykleiłem plastikowy element z wewnątrz kurka, do tego dokleiłem właściwy kurek, co w rezultacie dało rękojeść.

Na górze pręta należało spiłować fragment kończącego go plastikowego elementu i dokręcić ostrze (równie dobrze można nie montować ostrza, które było moim własnym pomysłem).

Nie znam kosztów poszczególnych elementów, gdyż dostarczone mi zostały przez kuzyna, bynajmniej zdaje się, że koszta były minimalne.

Niestety nie dysponując obecnie aparatem, a jedynie skanerem, na tę chwilę nie mogę pokazać efektu końcowego. Ten postaram się zamieścić za niedługo.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Osobiscie uwazam, ze bron bedzie na pewno okazala. Szczgolnie podoba mi sie pomysl z kurkiem. Rozumiem, ze bedziesz go pozniej malowal np. na srebrno?

Z tym czyms na ostrze bym sobie darowal, bo zaden gwardzista czegos takiego nie mial na koncu piki. Proponuje nazwyczajniej w swiecie koncowke zrobic zaostrzona i tyle.

Jesli chodzi o gume to myslalem, ze ja potniesz i wykorzystasz tylko czesc jej elementow.

Dobrze, ze pret ma dlugosc 124 cm, a nie 2m jak podaja w oficjalnych przewodnikach. To musi byc jakis blad, bo przeciez Ci gwardzisci musieliby miec po 3m...
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Nie wiem czy ta rękojeść jest już finalnym projektem. Ale rączka od roweru.... Mam nadzieje ze to będzie odpowiednio zakamuflowane. Co do ostrza hmm.. nie jestem ekspertem od pik ale ta końcówka to chyba faktycznie nie zbyt pasuje choć przyznam ze ciekawie było by gdybyś zastosował jakies orginalne zaostrzenie piki.
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

pika wyglada mega dobrze moim zdaniem brawa za pomyslowosc :D:D
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2005, 0:09
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Post autor: Kaczor »

Jedyne co mnie raziło w pice to końcówka od kranu. Jeśli to możliwe wymień przezroczystą na stalową, jak w tym mieczu (niestety nie mam lepszej fotki) :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”