Republic Comando

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Republic Comando

Post autor: Astela »

Bosko *_*
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Powiem tyle- mniam mniam
A na powaznie - jakie beda znizki grupowe na duuuuuuze zamowienie?Xd
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Hmm co znaczy duuuże grupowe zamówienie? Od 50 sztuk w górę dam 30% ;)

Tak poważnie to widzę to tak: KamilM jak zechce dostaje hełm w cenie materiałów ;) Dlaczego? Bo się uzerał z moim beztalenciem przez pół roku ;) Efekty widać ;) Choć jeszcze nie do końca w przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia ostatecznej wersji produkcyjnej która będzie przede wszystkim gładka jak pupa niemowlaka.

Muszę dopracować podświetlenie wizjera. Aktualne średnio mi się podoba z zewnątrz no i wali mimo zasłonięcia do środka hełmu. Efekt jest taki, że po włączeniu widzialność świata za szybą spada bardzo drastycznie. W necie widziałem kilka rozwiązań ale żadne nie jest w 100% satysfakcjonujące. Myślę, że opcja z drugą szybą od środka jest najbliższa ideałowi - muszę sprawdzić.

Cały czas walczę z modułem dźwiękowym. Badziewie cały czas się sprzęga i powoli kończa mi się pomysły jak to rozwiązać. Jeszcze mam jakieś 2-3 podejścia i jak nie wypalą to się poddam. Albo będę montował to co jest ustawione na siłę głosu taką która będzie poniżej progu sprzężenia... ale to nie za głośno :(

Wracając do cen ;) Joku jak rozmawialiśmy sto lat temu deklarowałem dla Ciebie 2 sztuki za max 300 PLNów jeden. I tego się będę trzymał ;)

W tej chwili wystawiłem hełm na ebay (nie wiem czemu nie można go normalnie znaleźć w serwisie :( ) Z latarką, podświetleniem i dowolną wersją wybraną malowania chcę za niego 900 PLNów (około 235-240 $).

Jak deklarowałem dla chętnych z Polskiego 501 w takiej konfiguracji hełm zrobię i wyślę za 400 PLNów. Moduł dźwiękowy jeżeli zdecyduję sie go montować w takim stanie jak teraz podniesie cenę o około 100 PLNów.

Joku jeszcze wracając do tematu dziecięcego. Te pierwsze hełmy własnie dostają nową formę bo stara zdechła i jak coś będe mógł je też "klepać" i myślę, że w "rodzinie" max 150 PLNów za sztukę z latarką.

W lecie startuję ze zbrojami RC ;) a w między czasie jak Kamil będzie miał ochotę na dalszą walkę zaczynam kończyć temat hełmu Airborne i troopera fazy I ;) Airborne powinien w ciągu miesiąca sie zamknąć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Wracając do cen ;) Joku jak rozmawialiśmy sto lat temu deklarowałem dla Ciebie 2 sztuki za max 300 PLNów jeden. I tego się będę trzymał ;)
No to ja grzecznie siedze i czekam. Zciesz z kazdym zdjeciem.
I jak Ty bedziesz walczyl z innymi modelami a beda wygladac tak dobrze ja te teraz, to przy jedynce na liscie oczekujacych prosze napiac Jok ;)
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Myślę, że każdy następny bedzie już tylko lepszy ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Więc jak coś możemy ruszać ;) Wrzucę za jakąś dłuższą chwilkę kilka zdjęć które powinny pokazać jakość powierzchni hełmu jaką na dzis osiągnąłem i jaką uważam za przynajniej zadowalającą ;)

Odlewam wlaśnie detale typu aeratory, dekle na uszy, latarka, i jak będą gotowę wrzucam zdjecia. Myślę, że około godziny mi to zajmie.

Jak coś proszę się ustawiać w kolejce ;) Nie wiem jakie zwyczaje tu na forum panują w kwestii zakupów tego typu, więc jak coś proszę o reprymendę ;)

W każdym razie jestem gotowy do produkcji wieć proszę o zgłoszenia kto jakie malowanie/wersję chce. Sternik nie musi już powtarzać Dla niego bedzie się robił Bosso-Niner ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: fezz »

Nahen pisze:Więc jak coś możemy ruszać ;) Wrzucę za jakąś dłuższą chwilkę kilka zdjęć które powinny pokazać jakość powierzchni hełmu jaką na dzis osiągnąłem i jaką uważam za przynajniej zadowalającą ;)

Odlewam wlaśnie detale typu aeratory, dekle na uszy, latarka, i jak będą gotowę wrzucam zdjecia. Myślę, że około godziny mi to zajmie.

Jak coś proszę się ustawiać w kolejce ;) Nie wiem jakie zwyczaje tu na forum panują w kwestii zakupów tego typu, więc jak coś proszę o reprymendę ;)

W każdym razie jestem gotowy do produkcji wieć proszę o zgłoszenia kto jakie malowanie/wersję chce. Sternik nie musi już powtarzać Dla niego bedzie się robił Bosso-Niner ;)
Chyba dobrą opcją będzie założenie dedykowanego wątku w dziale cargo hold.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Ok to lecę do Cargo Baya zakładać temat ;)

A tu zdjątka tak na zachętę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Aktualnie czekam na paczuszkę z materiałami na hełmy bo mi zeżarło cały silikon i resztki żywicy zostały, więc zająłem się czymś "w między czasie":

Zanim na poważnie się wezmę za zbroję równolegle z hełmem Airborne'a zacząłem dłubać DC 17M ;)
Obrazek Obrazek

Na razie to tylko stopka kolby po dzisiejszych kilku godzinach. Ale powoli na przód ;)

I na pocieszeine dla Sternika wizjer czekan na resztę ;) Pierwszy w mojej praktyce "lustrzany" ;) Na zdjęciach i tak na razie nie widać że to lustro ale jak będzie hełm i wizjer w hełmie to zrobi sie zdjęcia w lepszym świetle żeby było widać co i jak ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Na dziś wystarczy ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Na razie tyle bo przyszła paczka z materiałami do hełmów ;) Więc najbliższe kilka dni to produkcja hełmów dla Was ;)

Na takim etapie odstawiam na razie DC:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiscie proszę nie zwracac na razie uwagi na dziury, nierówności ;) Finalnie jak skończę "bazę" oczywiście szpachlowanie i uzupełnienie detalami a potem reszta czyli wymienne elementy: karabin, granatnik, snajperka.
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Republic Comando

Post autor: Astela »

Ja oczami wyobraźni widzę, jak kredyty ode mnie uciekają do tej zbroi...
John
Posty: 65
Rejestracja: 09 mar 2013, 11:07

Re: Republic Comando

Post autor: John »

A jak to będzie z hełmem Airborne? Coś więcej o nim wiadomo?
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Joku jak coś zaopiekuję sie nimi żeby nie były smutne i zabłąkane ;)

John Plan jest taki żeby równolegle z DC17 dłubać model Airborne'a. Aktualnie model jako taki jest gotowy, tylko wymaga wielu poprawek. Ten tydzień i weekend od dziś na 100% będzie pod tytułem produkcji już zaklepanych hełmów. Jak się zepnę i pogodzę to jakoś z robotą to chciałbym w weekend mieć hełmy gotowe do malowania i montażu świateł. Jak sie to uda to od przyszłego poniedziałku wysyłam i dalej biorę się za DC17 i Airborne'a.

Nie wrzucam zdjęć Airborne'a bo nie wiele się różnią na dzis od tych które są gdzieś tu na forum z okolic roku 2010 ;) Wtedy go zacząłem razem z garnkiem Clone Troopera fazy I i tak przeleżały do teraz. Zacząłem poprawiać wizjer, "nos" i elementy powyżej linii wizjera z tyłu hełmu. Jak będę miał gotową połowę hełmu po poprawkach machnę zdjęcia żeby podesłąć do konsultacji Kamilowi i wtedy może też wrzucę je tu gdzieś. Jedno jest pewne, zbroi do Airborne'a nie będę robił ;) Przynajmniej nie w najbliższym roku ;)
Tu temat ze zdjęciami sprzed 4 lat ;) :
http://polish-garrison.pl/forum/viewtop ... =17&t=1325

Przy okazji pochwalę się, że zaczyna nabierac rozpędu kwestia "voice unitu" do hełmu. Już jestem po wstępnych probach i ustaleniach co jeszcze trzeba by dopracować i zmienić. Jeżeli znajomi elektronicy nie wymiękną to max w ciągu miesiąca od teraz powinien być gotowy moduł do zainstalowania w hełmie. Chciałbym żeby to dzialało tak jak tu:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... kT9Y6SbDoo
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Nahen pisze:Joku jak coś zaopiekuję sie nimi żeby nie były smutne i zabłąkane ;)

Oczywiście że tak ;) a ja juz czekam na kolejne Twoje dzieła :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”