Imperialny oficer - pomoc

Kadra oficerska, Navy Trooperzy, Technicy
http://www.imperialofficer.com/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niesob
Polish Garrison
Posty: 121
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:59

Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Niesob »

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu chcę przystąpić do Legionu. Początkowo miał to być szturmowiec, jednak ostatecznie zdecydowałem się na oficera marynarki (wielka miłość do ISD) - w stopniu komodora.
Po rejestracji i przejrzeniu forum - Waszego i oficjalnego forum detachmentu, postanowiłem rozpocząć poszukiwania od butów, jako najbardziej problematycznych.
I tutaj pierwsze pytanie:
Czy te buty się nadają?
http://allegro.pl/buty-oficerki-przedwo ... 30676.html
W razie czego - dostałem od wystawcy więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości, mogę podesłać.
Pytanie drugie:
Czy macie dojście do jakiegoś sprawdzonego (i w miarę przystępniej cenie) źródła tuniki, bryczesów i reszty akcesoriów?
Pozdrawiam!
Niesob
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Say "Niesiob" again!
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Obi Wan Kenobi »

Buty się nadają, ale cena bardzo wysoka (jak na mój gust, czyli osoby, która kiepsko się zna na butach). Niestety bardziej nie pomogę. Porozmawiaj na GG czy czymś w tym stylu z jakimś właścicielem stroju oficera.
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Smok »

Niesob: tak, te buty w pelni sie nadaja. Jesli oczywiscie wejda ci na noge to kupuj :)
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Jok »

Buty sie w pełni nadaja. Jesli chodzi o czapke, bryczesy, tunike - to mam krawcowa ktora moze Ci to zrobic w calkiem przystepnej cenie. Co do reszty akcesoriow - belt boxy i rangi, dyski tak sie sklada ze robie je ja ;)
Awatar użytkownika
Niesob
Polish Garrison
Posty: 121
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:59

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Niesob »

Dziękuję za odpowiedzi.
Rozmawiałem telefonicznie z najlepszym krawcem jakiego znam - własną mamą - i stwierdziła, że mogłaby się podjąć tego zadania. (Chociaż jeszcze nie wie na co się porywa - nie widziała zdjęć, a filmu pewnie nie kojarzy (niestety)).
Jakie właściwości powinien mieć materiał na mundur? Gramatura, wzór, jakiś sprawdzony dostawca. Najbardziej szczęśliwy byłbym, gdyby ktoś z Was mógłby, na mój koszt, wysłać próbkę, z resztek po szyciu.

Na pewno będę zainteresowany Twoimi akcesoriami.
Pozdrawiam!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Say "Niesiob" again!
Smok
Polish Garrison Retired
Posty: 581
Rejestracja: 07 paź 2010, 12:44

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Smok »

Najwlasciwszym kanonicznie materialem jest gabardyna mundurowa. Obecnie nie do dostania:)

Jesli natomiast Twoja mama jest krawcem to powinna sobie poradzic z doborem materialu majacego gabardyne zastapic. Bawelna z ewentualnym 5% dodatkiem lycry o raczej wysokiej gramaturze - tak cos w ten desen.
Minister Zdrowia ostrzega! Uwaga Smok! Bliski kontakt może powodować nerwice, stany depresyjne i myśli samobójcze.
Przed zastosowaniem przeczytaj ulotke, porozmawiaj z przyjacielem i koniecznie skonsultuj się ze swoim psychiatrą. Have A Nice Day :P
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Jok »

Dokladnie z domieszka 3 % lycry- jest latwo dostepna. Troche droga bo za metr wychodzi ok 20 zł, ale moze uda Ci sie trafic taniej. WAZNE ! szyc matowa strona na zewnatrz! Taka bawelna ma ladna fakture (ukosne paski) i dobrze sie prezentuje.

Jaki rodzaj oficera wybrales? Moze oliwkowy? dawno nie bylo rekruta w oficerze marynarki :)
Awatar użytkownika
Niesob
Polish Garrison
Posty: 121
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:59

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Niesob »

Szarża oficerska mnie interesuje. Wszystko wzwyż od tego co może ISD dowodzić. Ale też nie Wielki Admirał i Admirał Floty.
Czyli szarości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Say "Niesiob" again!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Jok »

Zadna szarosc! De facto nie bylo nigdy szarych oficerow. To blad ktory powstal na wskutek tego ze analogowe kamery rejestrowaly aktorow na metalicznych tlach w dosc slabym oswietleniu. W gre wiec wchodzi oliwkowy kolor: http://www.501st.com/databank/Costuming ... al_officer
Awatar użytkownika
Niesob
Polish Garrison
Posty: 121
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:59

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Niesob »

Pisząc to miałem na myśli ten kolor właśnie. Szaro-zielony.
Skrót myślowy spowodowany przygotowaniami do Juwenaliów;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Say "Niesiob" again!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Jok »

Niesob pisze:Pisząc to miałem na myśli ten kolor właśnie. Szaro-zielony.
Skrót myślowy spowodowany przygotowaniami do Juwenaliów;)
Dokladnie oliwkowy. Warto szukac odcienia z wydrukiem bo balans koloru jest dosc duzy.
A co do szarosci to nie dziw sie stanowczej reakcji poniewaz kiedys ludzie rejetrowali szare mundury - bo tak to wygladalo na filmie. Dzis wiemu od aktorow ktorzy byli na planie ze wcale nie bylo ani jednego szarego munduru
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Joseph »

Witam,
Dopinam się do wątku. Czy możecie mi podpowiedzieć czy taki strój jest w porządku ?
Obrazek
podam jeszcze adres strony,
http://www.museumreplicas.com/p-979-imp ... boots.aspx,
Strój nie zawiera butów ale mam upatrzone inne. A może bardziej opłaca się uszyć. Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Jok »

Zdecydowanie lepiej opłaca się uszyć. Możesz nabyć wszystko w Polsce - jeśli jestes zainteresowany wyślij mi PM, a praktycznie na wszystko oprócz rękawiczek dam Ci namiary (bo dla oficera liniowego akceptowane są rękawiczki z mankietem a nie takie jak z Twojego przykładu).
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Joseph »

Jok pisze:Zdecydowanie lepiej opłaca się uszyć. Możesz nabyć wszystko w Polsce - jeśli jestes zainteresowany wyślij mi PM, a praktycznie na wszystko oprócz rękawiczek dam Ci namiary (bo dla oficera liniowego akceptowane są rękawiczki z mankietem a nie takie jak z Twojego przykładu).
Dziękuje.Wysłałem Ci na PM.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Joseph
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 976
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:41
Lokalizacja: Lublin
TKID: 99990
Kontaktowanie:

Re: Imperialny oficer - pomoc

Post autor: Joseph »

Jok pisze:Zdecydowanie lepiej opłaca się uszyć. Możesz nabyć wszystko w Polsce - jeśli jestes zainteresowany wyślij mi PM, a praktycznie na wszystko oprócz rękawiczek dam Ci namiary (bo dla oficera liniowego akceptowane są rękawiczki z mankietem a nie takie jak z Twojego przykładu).
takie rękawiczki ?
Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Officer Corps”