Pomoc od podstaw

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
JohnPOLJones
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:12

Pomoc od podstaw

Post autor: JohnPOLJones »

Witam

Chciałbym od was się dowiedzieć jak złożyć strój nadający się do waszego Legionu.

Podczas ostatniego starforce'a udało mi się porozmawiać z kilkoma z was odnośnie tego czym się zajmujecie itp.
Bardzo się wkręciłem w to ponieważ uważam że robicie naprawdę super robotę. Do tej pory moja przygoda z Star wars kończyła się na oglądaniu filmów, czytaniu książek i graniu w gry wszelakiego rodzaju.

Jestem naprawdę zapalony do tego aby wstąpić w wasze szeregi, tylko potrzebuje pewnych wskazówek. Jestem Gdańszczaninem który kompletnie nie zna się na projektowaniu kostiumów, ani tego z czego powinny być one zrobione.
Na pierwszy ogień chciałbym złożyć sobie strój Anakina Skywallkera Rots. Oczywiście zapoznałem się z większością forum (wymogi,gdzie, jak kupować i co najlepiej itp.) i jakiś zarys mam jak to powinno wyglądać. Nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim dlatego proszę o pomoc i liczę że znajdzie się osoba która ma na tyle cierpliwości aby wprowadzić takiego "laika" jak ja w temat.

Jeśli chodzi o konkrety:
- Przede wszystkim o czego zacząć najlepiej?
- Przeraża mnie cała tunika(zewnętrzna, wewnętrzna) nie wiem kompletnie jak się do niej zabrać?
-Pas, z tego co czytałem jest z nim problem więc proszę o info gdzie można kupić odpowiedni
-Miecz, czyli jaki kupić samą rękojeść dobrej jakości by był przypięty do pasa, czy taki jaki widziałem na starforce'ie czyli replika z ostrzem?

Z góry dziękuje za odpowiedź, jeśli komuś będzie wygodniej porozmawiać na ten temat na innym komunikatorze to proszę bardzo.

Ps. Jeśli coś z tego co napisałem zostało już przedstawione dość dokładnie na forum to przepraszam za powielanie tematu.
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Pomoc od podstaw

Post autor: Astela »

Cześć :D

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania. Pewnie inni też zabiorą wkrótce głos ;)

1. "Przede wszystkim o czego zacząć najlepiej?"
Od znalezienia materiałów źródłowych do kostiumu. Gdy tego masz już pod dostatkiem, to weź na pierwszy ogień buty, bo to często sprawia najwięcej problemów. W międzyczasie regularnie przeglądaj strony aukcyjne, bo może uda Ci się wyhaczyć miecz do Anakina. Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz szyć samodzielnie, czy zlecić to komuś.
Ogólnie każdy zaczyna od elementu, na który ma ochotę, ale ja proponuję od butów. No i wstępnego wyliczenia, ile dany kostium będzie kosztować. Ja bym zrobiła tak, że w przypadku stroju Anakina do uzyskanej sumy dodałabym sobie ok. 200zł "w zapasie". Pamiętaj, że kostium Anakina to nie tylko ubranie i miecz, ale też charakteryzacja. Do sztucznej blizny polecam collodion (sama używałam firmy Kryolan). Jeżeli Twoje włosy nie są podobne do tych Christensena, to warto by było zainwestować w perukę.

2. "Przeraża mnie cała tunika(zewnętrzna, wewnętrzna) nie wiem kompletnie jak się do niej zabrać?"
Znajdź najpierw materiały, bez tego ani rusz. Wbrew pozorom to nie jest tak proste jak się wydaje. Gdy już będziesz mieć kupione tkaniny, to możesz przystąpić do procesu szycia :) ten krok rozbija się o Twoje umiejętności krawieckie. Jeżeli kompletnie nie znasz się na szyciu, dobrze jest znaleźć jakąś porządną krawcową z którą skonsultujesz ile materiału potrzebujesz kupić i której owo szycie zlecisz.

3. "Pas, z tego co czytałem jest z nim problem więc proszę o info gdzie można kupić odpowiedni"
Mój pas do Jedi był robiony przez Joka (znajdziesz go na forum). Nie wiem jednak jakie sakiewki ma Anakin przy pasie, pewnie trzeba by było je ściągać zza granicy. Problem jest też z kapsułkami żywieniowymi, bo nie produkują już długopisów, z których były oryginalnie zrobione. Wiem, próbowałam. Te strony www, które mają potrzebne długopisy w ofercie, po złożeniu zamówienia odpisywały, że niestety produkt jest już niedostępny, a oni nie usunęli go ze strony.

4. "Miecz, czyli jaki kupić samą rękojeść dobrej jakości by był przypięty do pasa, czy taki jaki widziałem na starforce'ie czyli replika z ostrzem?"
To już kwestia gustu. Najlepszym rozwiązaniem byłby miecz z odkręcanym ostrzem, bo wtedy można nosić samą rękojeść przy pasie, albo biegać z zamocowanym ostrzem. Przyznam, że większa frajda jest z miecza z ostrzem, bo wtedy przyjemniej się pozuje do zdjęć. No i można zrobić "wziuuuum", to zawsze cieszy :D
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Pomoc od podstaw

Post autor: Jok »

Czesc :) witamy juz na forum i gratuluje podjęcia bardzo dobrej decyzji o dolaczeniu do Legionu :) wyslalem do Ciebie Pm
JohnPOLJones
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2015, 22:12

Re: Pomoc od podstaw

Post autor: JohnPOLJones »

WOW no nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi spodziewałem się może za dwa dni pierwszego postu :D :D :D

1.Okey poszukałem trochę w internecie i idąc za radą Astelly znalazłem takie buty:
http://www.halloweencostumes.com/adult- ... boots.html
Jak dla mnie są dobre i jak spojrzałem na wymogi to również wszystko gra, ale wolę aby ktoś bardziej doświadczony na nie zerkną i zobaczył czy są odpowiednie. Jeśli okażą się dobre to tylko takie pytanie, ponieważ ten sklep jest w stanach więc ich rozmiary są inne od naszych, zatem jeśli mam rozmiar buta 45 to jaki rozmiar zamawiać???

2.1. Dobra zacznę od materiału tylko jakiego?????????? Z tego co widziałem polecasz cienką wełnę lub len więc tego będę szukał. Poza tym nie wiem ile mam tego materiału kupić( np.5mX5m). Mam 180 cm wzrostu(trochę brakuje do oryginału :D )
więc proszę o jakaś pomoc w dobraniu wymiarów, do wszystkich ubrań(czyli do tuniki wewnętrznej, "tej drugiej"tuniki i płaszcza). Tabardy zostawię na potem, a ze spodniami sobie poradzę. Jedynie z "góra mam problem".

2.2. Jeśli chodzi o umiejętności krawieckie to moje są równe 0. Mam znajomą której chce podesłać materiały, wprawdzie nie jest ona zawodową krawcową, ale jej matka szyła i ona, więc myślę że sobie poradzi, prawda???

Znalazłem schematy które chciałbym od razu jej podesłać, czy są odowiednie i niestety brakuje mi schematu "tej drugiej" tuniki(nie wiem jak to nazwać :? :? )
http://www.star-wars.pl/Tekst/2171/2,Szata_Jedi.html
http://www.star-wars.pl/Tekst/2171/3,Szata_Jedi.html

3. Dzięki Jok za szybką pomoc.

4. Miecza będę szukał. Na razie ubranie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”