Royal Guard

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Royal Guard

Post autor: Rif »

By zostać gwardzistą Imperatora przede wszystkim trzeba dysponować odpowiednim hełmem. Swój za pomocą Mike'a (TK-1410) sprowadziłem z Australii w wyniku działania na aukcji e-bay. Operacja kosztowała od groma i ciut ciut kasy. Zamknęła się w kwocie 900 zeta, o ile dobrze pamiętam (hełm, koszty transportu, koszty transferu pieniędzy).

Wersja bojowa w polarze, hehe: zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3.

Za mocne światło, w rzeczywistości hełm jest karmazynowy, dokładnie filmowy. Lepiej oddają już to zdjęcia hełmu luzem - zdjęcie 4, zdjęcie 5,

Problemem jest jego wielkość. Mam głowę powiedzmy, że średniej wielkości i wchodzi hełm w sam raz. Niestety, wiele osób próbowało dopasować go i sztuczka ta udała się mniej niż połowie. Należy uważać zamawiając z odległego kraju, gdyż mając wiekszą głowę może okazać się, że nie zdołamy go włożyć.

Problem kolejny - wentylacja. Istnieją szpary przy miejscu klejenia wizjera. Musze wpierw przetestować, czyli pochodzić z godzinę w nim i sprawdzić czy się nie uduszę i czy nie będzie parować wizjer. Powietrze dochodzi miejscami przy wizjerze i gdy uniesie się lekko ramiona, od dołu. Możliwe, że jeżeli wystąpią problemy z wentylacją, to skorzystam z jakiegoś patentu nurkowego.

Płaszcz. Na tym etapie jestem. Za kilka dni ruszam w poszukiwanie odpowiedniego materiału, który przekaże znajomej krawcowej. Jeśli ktoś ma pomysły jaki materiał należałoby dobrać, to czekam na informacje. Wiem, że poza doborem materiały problem będzie z dobraniem koloru, tak by dobrze komponował się z hełmem.

Pod płaszcz raczej założe czerwoną (bądź coś w ten deseń) koszulkę, i czerwone spodnie od dresu (najprawdopodobniej, gdyż jeśli płaszcz będzie dobrze okrywał, to kolor spodni będzie mało istotny).

Buty. Nie zamierzam zbytnio cudować. Poszukam po sklepach czerwonych trampek ;)

Pika Mocy - proges w tym topicu.

Czekam na zapytania, uwagi i sugestie, szczególnie w kwestii materiału i płaszcza.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2005, 20:27 przez Rif, łącznie zmieniany 3 razy.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Zadnych sugesti Ci niestety nie wystawie bo się na gwardzistach zwyczajnie nie znam, ale cieszy mnie ze wkońcu napisałes o swoim kostiumie. Tak trzymac i powodzenia na pewno Ci sie przyda a my spotkamy się w Poznaniu na Epizodzie III jesli wszystko dobrze pójdzie i bedziesz chciał mnie poznać :P .
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Kilka uwag z mojej strony.

W moim przekonaniu helm Rifa jest bardzo profesjonalnie zrobiony, w koncu cena mowi sama za siebie. Jak wiadomo przy wiekszosci strojow jest to kluczowa czesc, na ktora ludzie w pierwszej kolejnosci zwracaja uwage.

Pierwszy problem Rif akurat Cie nie dotyczy, bo w koncu, tak jak napisales, helm miesci Ci sie na glowie i cale szczescie, bo boje sie pomyslec co by bylo, gdyby sie nie miescil. ;)

Jesli chodzi o wentylacje to w moim przekonaniu najlepsza jej forma jest po prostu zdejmowanie helmu co 30 minut, zeby odsapnac i nabrac swiezego powietrza. :) W helmie szturmowca jest bardzo podobnie pod tym wzgledem, aczkolwiek faktem jest, ze powietrze moze wchodzic od dolu i dodatkowo bardziej spytni stuninguja sobie w odpowiedni sposob grill, nie zmienia to faktu, ze chociaz raz na godzine nalezaloby zdjac helm. Wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Na pewno odradzam instalowanie jakis wiatraczkow wewnatrz helmu, gdyz mala robia pozytku, a co najwyzej duzo halasu i na dodatek zajmuja dodatkowa przestrzen.

Co do plaszcza to tak jak juz Ci kiedys mowilem, aksamit bylby prawdopodobnie najlepszy. Z pewnoscia warto byloby dobrac odpowiedni kolor bliski odcieniowi helmu. Wydaje mi sie, ze jest to spokojnie mozliwe, w koncu zyjemy w XXI wieku i skoro jest ze dwadziecia odcieni bieli wytwarzanych przez producentow farb, to dlaczego mialoby byc inaczej z odcieniem materialu. Po prostu musisz z helmem pod pacha pojsc do krawcowej i porownac, ktory bedzie najlepszy.

Reasumujac, masz bardzo dobry helm, warto byloby w takim razie zrobic profesjonalna pike i dobrej jakosci plaszcz, czego Tobie i nam zycze. ;)
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

Post autor: Raider »

Zgadzam się z Mike'iem. Nie idź na łatwiznę. Masz super hełm, powinieneś dopieścić również resztę.
Na Twoim miejscu bardzo drobiazgowo przeanalizowałbym postać na filmie. Uważaj ze zbyt pochopnymi decyzjami. Czerwone trampki? Przemyśl to jeszcze raz.
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Analiza postaci na filmie pokazuje, że nawet helmy potrafią mieć różne. Nie mówiąc o płaszczach, pikach i butach (na paru referencyjnych materiałach znalazły się zwykłe czarne buty np. album "Atak klonow - Słownik obrazkowy").
A cóż dopiero się zobaczy spoglądając na dziesiątki RG z 501. Do koloru do wyboru, ciężko by znaleźć dwa identyczne stroje.
Nie mam pomysłu na inne czerwone buty. Może dam inne, ale wówczas np. czarne.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

czerwone buty

Post autor: TK-2791 »

buty możesz kupić np. te co dla pilotów TIE czyli niemieckie wysokie buty z demobilu
http://www.militaryarea.pl/product_info ... ts_id/2603

a w sklepach np. z lakierami samochodowymi można dostać farby do skór, którymi można malować np. buty...myślę, że mają rózne odcienie i kolory,
ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Uwazam, ze pomysl TK-2791 jest bardzo dobry. Tego typu buty bylyby najlepsze. Po przefarbowaniu beda sie prezentowac z pewnoscia zachecajaco. Juz nie mowie, ze koniecznie musza byc farbowane, ale na pewno lepsze to niz tenisowki...
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Jeśli chodzi o buty to mogę ci pomóc w ich sprowadzeniu z niemiec (przyszły by razem z moimi i fatbantha) co znacznie obnizyło by ich koszt lub mozesz kupic je ze sklepu tego samego w ,którym kupowałem swój kombinezon.
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Okey, materiał został zdobyty. Zdjęcia które znajdziecie, to po prostu narzucony materiał, jeszcze w żaden sposób nie był szyty. Sprawdzałem po prostu kolorystykę. Przy dużym natężeniu światła kolor robi się jaśniejszy, co widać zresztą.

Materiałem jest mikrofaza, w hurtowni cena za metr to 16 zeta.

zdjęcie 1, zdjęcie 2.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Kurt
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2004, 15:30

Post autor: Kurt »

Hełm jest rzeczywiście świetny, ale materiał wg mnie nie za bardzo pasuje. Wydaje mi się, że w filmie był taki bardziej 'plastikowy'. :) Nie za bardzo wiem jak to ująć.
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Uwazam, ze material prezentuje sie bardzo dobrze i jest na pewno strzalem w dziesiatke. W istocie ciekawie wyglada na zdjeciach.

Tylko sie zastanawiam czy to co trzymasz w rece to jest wlasnie Twoja pika czy cos innego, bo przeciez, na moj gust, to wyglada jak lufa od karabinu maszynowego :)
Awatar użytkownika
Raider
Polish Garrison Retired
Posty: 36
Rejestracja: 20 paź 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan, Poland

Post autor: Raider »

Krótko - hełm i płaszcz wyglądają super.
Pika - bez komentarza ;)
ANH Raider, TK 2333
Awatar użytkownika
TK-2791
Polish Garrison Retired
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2004, 12:56
Lokalizacja: skąd się wziąłem...
Kontaktowanie:

Royal Guard Ep3

Post autor: TK-2791 »

ID/TK/IC 2791 Maciej 'M@Ska' Skawiński
501st Legion Polish Garrison

[reklama]
la luna del cacciatore
2011: Imperial Class Star Destroyer: Demonstrator: Call of Duty: Imperial Black Ops
Skarmory The PG
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2005, 16:10
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Post autor: Skarmory The PG »

Losowy fakt: według tEGtWaT, Straż nosiłą pod płaszcami pełne panczerze... ciekawi mnie czy dałoby się znaleźć ażtakeigo zapaleńca... :D

[edit]I ten link zdaje się ze mna zgadzać...
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Owszem, nosila. :)

A proponuje kazdemu zapoznac sie z tym linkiem.

Gosciu w swojej czarnej zbroi prezentuje sie naprawde niezle.


Jesli chodzi o "normalnych" Gwardzistow, to ci ktorzy sie decyduja na zbroje pod spodem, zwykle skladaja ja z elementow zbroi szturmowca F/X, przy okazji ja oczywiscie malujac na czerwono. Tak jak np. ten facet ponizej.



Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”